bugün

yaradılışçıların sıkça kullandıkları argümanlardır
evrim teorisini kanıtlayamazsınız.
insanlar maymunlardan evrimleştiyse neden hala maymunlar var?
insan gözü evrimleşmiş olamayacak kadar karmaşıktır.
yani her şeyin tesadüf eseri oluştuğunu söylüyorsunuz.
vs....

bu ve benzeri soruları soranlar evrim teorisini okumamış okusa bile anlamamış evrim teorisinin e sini bilmeyen insanlardır eleştirmeden önce evrim teorisini araştırıp ne demek istediğini anlayıp ondan sonra eleştiriler yapılmalı ön yargılı olunmamalıdır.

işin din kısmına gelirsek şu soru vardır "sen kimsin de tanrının varlığını sorguluyorsun?" yetişkin bir erkeğim boyum 1.93 kahverengi saçlarım ve kahverengi gözlerim var. Hoşlandığım şeyler: müzik, filmler, kitaplar, suşi, kıyıda uzun yürüyüşler yapmak... Dalgamı geçiyorsunuz. Bir insanın inanç sistemini sınamaya hakkı yok mudur? Kanıt talep etmeye layık değil miyiz?
Böylesi kusurlu bir mantıkta başka herhangi bir şeye de tapmanız mümkündür! amacım dine saldırmak değil sadece
yaradılışçıların her şeyi çok iyi bildiklerini sanıp ateistlere saldırmaları onları kötülemeleridir insanın inancına karışamazsın bırak neye inanıyorsa inansın sadece saldırma kötüleme saygı duy. Bunlar cehennemde yanıcak cehennemin odunu olacaklar bakalım diğer tarafta ne yapacaksınız sana ne kardeşim benden sen kendine bak neyse bazıları eksileyebilir ama bunun anlaşılmasını istedim.
"insanlar maymundan geldiyse maymunlar niye insan olmuyor yauv." olabilir.
"HIAAA ALLAH NE KADAR SÜPER LAAN"
Tr;

Biz bilemeyiz, onu allah bilir.

Eng;

God is know

Alb;

Zot eddy(alfabe farkli ama idare edin artik)

Kureseldir ozetle bu arguman.
klişe argümanlardan bahsedip cevap vermemek ise ayrı bir klişedir.
sanırım en yaygın olanı 'ben gizli bir hazineydim keşfedilmek istedim'dir.
zındıkların kafasının inanmadıkları din ile bu kadar meşgul olmasını anlayamazlar mesela, bunu çok sorarım kendime,
hayır anlamıyorum, inanmıyorsan inanma tamam, cehennemi seçme özgülüğün de var elbette, ama mesela ben hamdolsun ateist değilim ve kafamı bununla bozmam,
sabah gözündeki çapağı almadan, gece uyumadan önce din ile ilgili bir kaç nefret kusmak da ne demek?
bence kendilerine kanıtlamaları gereken müthiş bir iç sıkıntıları var, etrafındaki zındıkların varlığı da güç sağlıyor, bu durum bir kaç gün yetiyor, sonra gene aynı,

".... hem deme ben de herkes gibiyim, herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder, musibette beraber olmak teselli olsa da, kabrin öbür tarafında zerre hükmü yoktur... gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar..." said nursi

zındıkların din konusundaki bu cevalliğinin sebebini anlatan müthiş bir video; http://www.youtube.com/watch?v=7GGgYvvtTIM
şimdi ceketi şuraya assan, aradan bir milyon yıl geçse o ceket yine sana şey olur mu? uyar mı?

madem öleceğiz o zaman niye doğuruyoruz kardeşim?

gibi argümanlardır.