1. 1.
  Şahsıma ait olan inançlara bağlılık nitelemesidir.
  -1 ... ornitorenkkk
 2. 2.
  aynı durum bendede var yalnız değilsin.
  ... bu nick bi harika dostum
 3. 3.
  felsefik ismi Agnostisizm'dir. tanrı'nın, yaratıcının var olup yada olmadığı bilinemez tezini savunur.

  sürekli bir ''ya yaratıcı varsa'' şüphesi kafasını kemirir. aslında tanrının varlıgı hakkında hicbir kanıt yoktur. tanrının yoklugu hakkında da hicbir kanıt yoktur. tanrının varlıgını gosteren kanıtlar, yoklugunu gosteren kanıtlara esittir.o yüzden götü sağlama almak gerekir mi, yada şüphe içinde bulduğun yaratıcı ile nasıl iletişime geçilir bunun da merağı içindedir.
  1 ... omrum tribunlerde gecti
 4. 4.
  çelişkidir.

  biz buna arada kalmışlık diyoruz. hatta geçiş evresi. genelde müslüman genç ateizme geçerken böyle sancılı bir dönem yaşar. kendine tam olarak müslüman diyemez, çünkü artık çoğu şeye inanmamaya başlamıştır. ateist de diyemez, çünkü yıllardır ona öğretilen dini dogmaları bu kadar kolay silip atamaz.

  ama bu da gelir, bu da geçer. en sonunda tam bir ateist olur.

  yarı müslüman, yarı ateist diye bir şey olmaz. olabilemez. geçiş evresidir bu.
  ... zurarda
 5. 5.
  Korkunun eseridir.
  Bir yanın çocukluktan beri beynine işlenen allah taş yapar cehennemde yanacaksın korkusuyla her an başına bir şey gelecekmiş endişesiyle yaşar ve seni zehirler durur.
  Rasyonel yanın ise sana dünyayı olduğu gibi gösterip aklını başına topla der.
  Ama insanoğlu zayıf yaratık. Geceyarısı o sessizlik ve karanlıkta uyandığınızda veya kanser gibi bir bela başınıza musallat olduğunda hurafeden beslenen benliğiniz rasyonel benliğinizi ezip geçiyor. O yüzden insanlar yaşlandıkça daha inançlı oluyor veya amansız hastalıklarda birden "aydınlanıp" dine sarılıyor.
  Yapacak bir şey yok. Bu çelişkiden kurtulmak çok zor.
  1 ... asuregibisurat