bugün

kişi ve ya kişilere ya da mala zarar verecek eylemlerin yapılmamasına işaret eden cümledir.
babanin güvenini bir hic ugruna kaybetmek (bkz: son pismanlik neye yarar)
sevildiği halde sevginin s' sinden anlamayan kişilerle arkadaş olmak ve bu arkadaşlığı değer vererek devam ettirmeye çalışmak. aynı kişi başkalarının etkisiyle saçma suçlamalarla üzerine gelince yaptıklarının hata olduğunu anlamak.
arkadaşları kıskanan ve onlarla görüşmeyi yasaklayan biriyle çıkmak.
(bkz: abuk sabuk başlık açmak)
(bkz: ukte doldurmak)
klozet kapağını kaldırmak
tuvalete su dökmek
yerlere çöp atmamak
v.b ..*
- "ben seni ararım". deyip aramamak.

(bkz: tasvip etmediğimiz davranışlar bunlar)
(bkz: dokuz kusurlu hareket)
(bkz: eşek şakası)
yapılan herhangi bir haltı örtmek için yapmacık bir şekilde öksürmek günümüzde geçmiş bir modadır. artık bu numarayı bırakın etrafın yutmasını yaşı yetmişe vurmuş ninelerimiz dahi yutmamaktadır. bu eskimiş yöntem uygulandığı takdirde emin olun çevrenizdekiler size yandan yandan bakıp, acaba aynı anda hangi haltı yediğinizi düşüneceklerdir. gayet yapmacık kalan bu numara genellikle gaz çıkarma* vesilesiyle gerçekleştirilir. vazgeçip, yeni yaratıcı numaralar bulmak lazımdır.
kışın soğuğunda,arabanın tüm camları kapalıyken,içerisi sıcacıkken ibneliğin en büyüğünü yapıp ossurmak.bunu yapanın yatacak yeri yoktur,derhal o anda öldürülmelidir.
camı açıp sigaranın külünü atmak ya da sigarayı atmaya çalışmak. genelde başarıyla sonuçlanmaz arabayla çok hızlı giderken... arkada oturan ya yanar, ya kül tablası olur o yüzden dikkatli olun, yapmayın. arkada olan kişi inatcıysa, sigarayı bir taraflarınızda söndürebilir.
arabada son ses muzik acip, desibelleri evin camlarindan iceri firlatmak.

hayir yani kime neyin havasini atiyorsun bre nigga?! butun tesisati alip bunun g.te bagliyacaksin ondan sonra tum brooklyn'e canli yayin yapicaksin secim otobusu gibi.
sevgilinin yanında osurmak. yapmayın bunu ey insanlar kokuyor yahu. *
müzik dinleyerek gezmeyi seven arkadaşın kulağından kulaklığı çekip gerizekalı gibi sırıtmak. yapmayın bunu.
(bkz: müslüman mahallesinde salyangoz satmak)
Yeni tanıştığın insanlarla karı kız muhabbetine girmek.

Şöyle ki; bir yaz akşamı kalabalık arkadaş grubu (full erkeğiz) bahçede rakı sofrası falan takılıyoruz. Sonra orada yeni tanıştığım lavuğun biri "abi sen boylu poslu adamsın bilirsin var mıdır burAlarda güzel pompik yapacAk kızlar?" Bende baktım, "bu adam tipsiz kim bakar ki buna lan?" Diye düşünürken bir arkadaşımın zamanında fakbadisi olan nurcan aklıma geldi. Hem buna benziyordu bunun kadar çirkindi. Dedim haa buldum Nurcan diye bir kız varmış eskiden bizim maho'nun fakbadisiydi. Lavuk durdu nerede oturuyor bu falan soyadı ne dedi ulan bende söyledim. Lavuk bir anda ayağa kalktı "o benim kız kardeşim ulaaaaan!" Diye bağırmaya başladı 3 kez tekrAr ettikten sonrA masayı devirip üzerime koşmaya başladı. Arkasından, sonradan kuzeni olduğunu öğrendiğim başka bir lavuk ekmek bıçağınla üzerime koşmaya başladı. AnanıZkim şokunu atlattıktan sonra etkileyici sesimle bıçaklı lavuğa "bırak o bıçağı ulaAAn" diye bağırmAmla durdu bıçağı kenara koydu. iki lAvuk boş rakı şişelerini fırlatmaya başladı. Bende elime ne geçtiyse fırlattım. lavuğun kafasına gelen çömlek saksı kavgayı bitirdi. Araya arkadaşlar girdi olay böyle yani. Burdan çıkarılacak ders dediğim gibi siz siz olun tanımadığız insanlarla karı kız muhabbetine girmeyin.
neticesinde kişiyi zararlı çıkaran ve üzen olaylar silsilesidir.
ilk 3 tanesini sıralamak lazım gelirse,
Mutluyken söz vermeyin.
Sinirliyken karşılık vermeyin.
Üzgünken karar vermeyin.
yapılan ve bir kez daha yapmamaya karar verilen eylemlerdir.
her insan farklıdır. kişiler birbirlerinden gerçekten önemsiz görülebilen, hiç dikkat edilmeyen noktalarda ayrılırlar. bunlar onların kişiliğini, özgüllüğünü oluşturur. genellemelerden yola çıkarak bir kişi hakkında yorum yapmayın. gerçekten yakından tanıdığınız biri bile olsa karşınızdakinin tutumunu, düşüncelerini bilmeden aklını okumaya çalışmayın. dinleyin. dinlemek önemlidir.
halk otobüsünün koltuğunu bıçak veya jiletle kesmek ve kap-kaç.
ağzını yaya yaya , kelimelerin son seslilerini uzatarak konuşmak . bunu yapan kızlarımız free-fall hızında düşer gözlerimizden. eğer bunu yapan erkek ise kaçın kurtarın kendinizi.