bugün

lan hayır dediğin gösterilmeden yapılır eğer gösteriyorsan zaten hayır için değil yalnızca artistlik için yardım etmişsin demektir.
kişilerin kendi içsel sınırlamalarıdır. idealize eder. söylemez. söyleyeni garipser. ben de garipserim. bu belki çok iyi bir huy değildir. ama sadece garipsemektir. kötülemek değildir. iyilik yaptığımı göstermeyi sevmemem kadar normal bir davranış yoktur benim için.

iyiliğini gösterip insanları iyiliğe sevketmek de güzel bir davranıştır. kan bağışının prim kazanmak için yapıldığını düşünmek hoş değildir. siz de yapın demektir.

fakat bu durumu yadırgayan insana da iğrenç demek çocukçadır.
Keşke beyni bağışlamasaydın.

Olması gerekendir.
Bunu devlete bildirmezsek nasil vergiden dusecegiz amk. Vergi vereceksek niye hayir yapiyoruz cok sacma.
Toplumsal sorumluluk bilincinde yapılan davranışların teşvik amaçlı teşhir edilmesinde abesle iştigal bir durum yoktur.

Mesela ben de organ bağışında bulundum ve her fırsatta söylemekten çekinmem.

Bireysel hayırlar elbette rencide olma hususunda hassas olmak için gizli kalmalıdıR.
Bir elin verdiğini diğer elin bile görmesi uygun düşmezken reklamcılığım alemi olmamalı ki
Hayrını buluşturduğun insanlar incinmesin.
dini reklam aracı olarak kullanmaktır. işe her zaman yarar.
her şeyin görünürlük ve bilinirlik üzerine kurulduğu modern dünyada anlaşılamayan durumdur.

bakın güzel kardeşim. siz şu an yediğiniz yemeği dahi instagram'dan çekip paylaşacak hale gelecek kadar mallaştınız ya; insanlar hep böyle değildi. çok değil 20 sene öncesine kadar yapılan şeyi sosyal medyada duyurmak, devamlı surette ilan etmek, varoluşu başka insanların gözüne batmakta aramak gibi durumlar yoktu. o yüzden insanlar yaptıkları iyilikleri başkalarına duyurmak için değil etik bir güdüyle yaparlardı. şimdi bu yozlaşmış modernite kafası ilan etmediği şeyi vuku bulmamış saydığından soysuzlar yaptıkları bağışın dekontunu paylaşacak instagramdan neredeyse.
iyiliği gizli yapanlar tanrıya inananlardır. (bkz: balzac)
güncel Önemli Başlıklar