bugün

diğer insanlar gülüyor bende güleyim diyen insandır. gülmek hayati bi karar, uzun planlanıp öyle uygulanması gereken bi eylem olmadığından anın gazına gelip gülmüş insandır. nitekim gülmek bulaşıcıdır, hastalık ya da ayıp değildir. anlaşılmayan espri yapmak sonra da bu salak da anlamıyo lan diyip ezmek kadar acınası bi davranış hiç değildir..
edit:başlık başıma kalmış..evlatlık edindim..böğrüme bastım..
(bkz: yapılan espiriye iki kez gülen insan)
anladığında bi daha gülecektir
bişey anlamamsına da gülebilir. yer herkes bu sebeple gülebiliyorsa .insan kendisinle de dalga geçmeli bazen.
ortam yapmaya çalışan insanlar kategorisine girer. lüzumsuzun önde giden temsilcilerindendir. bazen masumca durumu kurtarmak gerektiğinde kullanılsa da, çoğu insan bu yönde kullanmamaktadır.

çözüm: arkadaşta anlama potansiyeli varsa anlatın, hatta bu durumu da çıtlatın ki arkadaşı kaybetmeyin. o potansiyeli görmüyorsanız arkadaşı ortamdan ayrılmaya ikna edin. ikna olmuyorsa etkisiz hale getirin.
belkide yalnızca ortamı bozmamak adına gülebilir . normaldir .
(bkz: daima gül herkes seni aptal zannetsin)
bön bön bakmasından iyidir denilesi şahıslar.
somurtmasından iyidir.
espri anlamadığı, espriyi duymayan birinin dürtüp; ''ne dedi bana da anlatsana'' demesiyle ortaya çıkar. emeğe saygısı sonsuz insandır ayrıca.
Ortama ayak uydurmaya çalışan insan tipi.

(bkz: tayyip erdoğan)
yalakalık olsun, göze gireyim hoş görüneyim diye patronun, öğretmenin esprisine gülendir.
veya gülmezse ayıp olacağını zannediyordur.
kendini gülmek durumuna getiren ve sadece gülmek için orada bulunan kişi yani espirinin önemi yoktur,bu kişiler anlamsız gülme yapmak için elinden geleni yapan insanlardır.
bir grup icinde ise bu kisi ve karsısındakilerden biri daha anlamadan gülüyorsa birbirlerine bakarak gözleriyle "ne dedi lan bu" veya "espiri miydi bu simdi" anlamını tasıyan bakısmalar yasanır ama hala disler ortalıgı parıl parıl aydınlatmaktadır.
1) aşıktır. espriyi yapana.
2) öğrencidir. hoca mütemadiyen aptal espriler yapan notu kıt kılkuyruk bir adamdır.
başıma gelmişliği vardır. değişik bir an. yapılan espiriyi anlamadığı halde gülen insan kendini kolay belli ediyor ama. gülüşünden anlaşılıyor. üstlerine çok gitmemek gerekir çünkü biliyorum öyle acımasızları. olayı anlamadığını anlayıp konuyu deşenlere kıl oluyorum.
(bkz: doğal sarışın)
silik karakterli olup belli etmemeye çalışan insancık.
(bkz: fetullah gülen)
ortamdaki herkes güldüğüne göre espride anlaşılmayacak bir şey olmadığını düşünen sormaya çekinen insandır. kendine güvensizliği artık aşmış durumdadır.
"hadi guleyim de, yanimdakiler de benim mal oldugumu anlamasinlar" ayagina gulen kisidir.
belki çok yalnızdır oğlum. bir gruba dahil olma çabası içindedir. silik bir insandır toplumda. vurmayın lan, yazık.
+ sen neye gülüyorsun arkadaşım ?
- ee...şey..arkadaş espriyi yaparken ağzından tükürük fışkırdı ben ona gülüyordum..
+ anladım canım, tamam, devam et..
- eğiieehğğeeee.....( ağız açık sadece ses gelen gülme efekti )
espriyi anlamadigi anlasildiginda biraz rezil olacak kişi. kimi zaman hepimiz yapariz ortama uyum saglamak amaciyla, belki yutarlar bu sefer umuduyla.
(bkz: sen çok kurnaza benziyorsun)
(bkz: mahalle baskısı) ile karşı karşıya olan insandır.*
güncel Önemli Başlıklar