bugün

Tarihçe: 1943 yılında Halk Sigorta adı ile kurulan şirketimizin ünvanı 2000 yılında Yapı Kredi Sigorta A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

1972 yılına kadar küçük bir şirket olan Yapı Kredi Sigorta’nın 15 Aralık 1972 tarihinde %75’ini Doğuş Grubu’na ait olan Yapı Kredi Bankası (YKB) almış, 1980’li yıllarda Çukurova Grubu’nun Yapı Kredi Bankası’nı satın alması ile Yapı Kredi Sigorta Çukurova Grubu bünyesine katılmıştır. Hisse senetleri 19 Ekim 1994 tarihinden itibaren iMKB’nda işlem görmekte olan Yapı Kredi Sigorta, sermayesinin % 33,69’u oranında halka açılmış durumdadır.

Yapı Kredi Sigorta bünyesinde birer departmanda yürütülen sağlık ve hayat sigortası branşlarındaki faaliyetler, sigortacılık mevzuatındaki değişiklikler doğrultusunda, 1990 yılında %100 Yapı Kredi Sigorta iştiraki olarak kurulan Yapı Kredi Yaşam Sigorta A.Ş. bünyesinde sürdürülmeye başlanmıştır.

Yapı Kredi Sigorta halen Kaza, Yangın, Nakliyat, Mühendislik, Tarım ve Sağlık Sigortaları branşlarında faaliyet göstermektedir.

http://www.yksigorta.com....rket_profili/tarihce.html
Genel müdürlük dışında bulunan bölge müdürlükleri aşağıdaki gibidir;

* iç anadolu bölge,
* Bakırköy bölge,
* Marmara-1 bölge,
* Akdeniz bölge,
* Kadıköy bölge,
* Güney bölge,
* Ege bölge şeklindedir.

Ayrıca Sağlık satış müdürlüğü bulunmaktadır.

http://www.yksigorta.com....bize_ulasin/iletisim.html
türlü entrika,düzenbazlık ve de dansözlüklerle beraber poliçelerdeki sorumluluklarından sıyrılmayı amaç edinmiş çekici ücretinden yırtmayı bile marifet bilen bunları yaparken sözleşmeden broşüre işaret eden ikinci sınıf sigorta şirketi.
çalıştığım şirketin çalışanlarına sağladığı özel sağlık sigortası. yatarak tedavilerde limitsiz olduğunu söylüyor ama ilk 9 ay içerisinde başınıza böyle bir şey gelirse karşılamıyorlar. daha kötüsü böyle bir şeyden hastahaneye düşmeden haberdar olamıyorsunuz. verdiği formda "Yatarak Tedavi --> Limitsiz" diye gözümüze, gözümüze sokuyor ama böyle bir bilgilendirme yapmayı gereksiz görüyor.
6 yıldır kendisine prim ödemekteyiz. bugün "yenilenmeme imkanım" olduğunu söylemiştir.
yenilenebilirlik dediğimiz 5 yıl sonunda özel sigortanın seni kendi başına atamaması.
ben neden buna sahip değilim derseniz, tip2 diyabetim de ondan. ben bunun risk payını ödememe rağmen bana bu hakkı vermeyen sigorta.
1 ay içinde bunu düzeltmezlerse aynen başka bir sigortaya geçeceğim.
kendimi bu kadar kötü hissettirmeye kimsenin hakkı yok. kanser geçiren insanlar tanıyorum böyle bir şey yaşamıyor.
yaptıkları gerçekten çirkin.
sözlükte çalışanı olup olmadığını merak ettiğim şirkettir efenim.