bugün

mimarisi ve kullanılan renkler bakımından soğuk bir hava veren yinede zamanla alışılabilen ortam.
gebze şekerpınar denen Allah'ın unuttuğu bir yere kurulmuş tesis.
(bkz: çakma kanyon)
yapı ve kredi bankasının türkiyedeki ilk ve tek bankacılık üssüdür. mükemmel bir mimarisi vardır. bina bahçesine girdiğiniz zaman giriş kısmına doğru yürürken karşılaştığınız mini viyadük " nerdeyim lan ben " hissine kapılmanıza sebep olur. bina içerisine girdiğinizde ise birbirine bağlantılı gri tonlarda olan mini kuleleri ve kulelerin arasındaki üstü kapalı modern sokakları görünce büyülenirsiniz. kanımca şehir minyatürü mantığında yapılmıştır. sokaklarda ağaçlar bile vardır.milenyum ürünleri ödülüne layık görülmüştür. ayrıca staj yapmış olduğum yerdir.
çalışmak istenecek nadir mekanlardan birisidir. şahsen burda çalışmayı deli gibi isterim. kuru temizlemesinden starbucks'a kadar herşey mevcut.

Şayet duş olayı varsa hiç çıkmadan yaşayabilirim.
çalışmak için oldukça rahat mekan. kıyafet zorunluluğu yoktur, koşulları rahattır. spor salonundan, starbucks'a kadar bir çok mekan bulunur içinde. herkesin dile getirdiği gibi bence en büyük handikapı yeridir. servisi kaçırdıysanız arabanızla da gitmeyecekseniz ulaşmanız bir hayli zordur.
orhan veli nin hayatını anlatan bir çok resimlerin oldugu güzide mekan , ayrıca şampiyonar liği sponsoru oldugu için içinde kocaman bir şampiyonlar ligi topu barındırır.

70. yılın kutlu olsun
yapı kredi bankasına alınacak elemanların eğitim gördüğü yerdir. sanırım bir yada iki haftalık bir eğitim alınır burada sonrada işe başlarsınız.
çalışanlarına george orwell'in 1984 romanının atmosferini sağlayan iş yeri. betonarmeliği zamanla çalışanlarının da ruhuna işliyor. bir yıla yakın çalıştım. pek disiplinli bir çalışan değildim bu nedenle kovuldum. iyi ki de kovmuşlar beni. orada ömür geçmez. ruhunuzu kaybedersiniz şerefsizim.