bugün

ya çok zeki insandır, yaptıgı espiriyi anlayacak insan çevresinde yoktur,ya da çok aptaldır ve aptal espiriler yapar, haklı olarak da kimse gülmez.
(bkz: başlığı görünce yazarı tahmin etmek)* ince espri yapan kişidir haliyle etrafındakiler onu anlamamıştır. arada başka durumlar da olabilir tabi...
intikam hırsıyla yanıp tutuşur. başkalarının gülmekten altına işediği bir espiriye tebessüm bile etmez.
benim lan diciim yine. niye diye sor bi haydi sor sor. çünkü ben esprilerimi kendim gülmek için yapıyorum kardeşim. herkes kendi güleceği esprisini kendi yapsın banane denilesi durumdur. tanım şeyi sonradan aklıma geldi ama oldu galiba.*
Bazen böyle kişilerin öğretmen olması sizin için olumlu bir durum olabilir. sınıfta kimse gülmez, siz çıkıpp gülerseniz notunu bol tutabilir. Ama arkadşlarınız arasnda dalga konusu olma ihtimalinizide unutmamak lazım. Çevremizde olması gerekn insan türleridir.
(bkz: herkes bir espri yapınca)
(bkz: stewie)
(bkz: family guy)
ince esprilerlerle nokta atisi yapan insandir.
esprisi anlaşılmamış olması da muhtemeldir. (bkz: yapılan espriyi anlamayıp gülmeyen insan)
ya çok salak ya da çok iğrenç espri yapan insandır. nedeni bilinmez ama bu böyledir. *
(bkz: burhan altıntop)
kendi kendine hokkabazlık yapıp eğlenen komik insandır.
kendi çapında stand-up yapan kişidir.
zaten aksi durumu olsa şu anda cem yılmazla birlikte show hazırlıyacak olan insandır.
bazı durumlarda yaptığı espriye iğrenç bir şekilde kendi gülerken, bu gülme şekline gülen insanların, yaptığı espriye güldüğünü sanan sazan varlığının daha da coşması, hadiseyi artık işin içinden çıkılamayacak durumlara getirmesidir.
Stoaci Chrysippus kendi korkunç şakalarından birine gülerken öldü. Hikayeye göre yaşlı bir kadının eşeği filozofun elbiselerini yemiş, filozof da kadına şarap verip, "Bari bir yudum şarap ver de elbiseleri yıkasın," demiş. Chrysippus bunu anlatmış, sonra gülmekten katılıp yere düşmüş. Sonra ölmüş....
(bkz: şizofren)
zamansız ya da yersiz espri yapmış insandır. bütün millet çanın altında kaldığını öğrendiği anda 92 alan adamın notla ilgili esprisine gülünmez, adam linç edilir.
bu insanı malzeme olarak kullanırsanız,stand up gösterisi yapabilirsiniz.
kötü yahut bayat bir espri yapmış insandır. zor bir durumdur. acımak lazım.
espri yapmış bulunduk bari boşa gitmesin diye güler.