1. 1.
  yaptığımız bütün yatırımlar rant projesidir

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal istanbul’un bir rant projesi olduğu yönünde gelen tepkilerle ilgili “Evet yaptığımız bütün yatırımlar rant projesidir. Bu ülkeye geliş getirici amaçlı” dedi.

  Bakan Turhan, istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu’nun Kanal istanbul protokolünden çıkması için iBB Meclisi’nden karar çıkarması gerektiğini belirterek, “Evet yaptığımız bütün yatırımlar rant projesidir. Bu ülkeye geliş getirici amaçlı” şeklinde konuştu.

  Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal istanbul projesini yapacaklarını ve faturayı iBB’ye göndereceklerini belirterek, “Evet yaptığımız bütün yatırımlar rant projesidir. Biz projelerimizin fizibilitesinde rantabilitesine bakıyoruz. Karlı olmayan bir projeyi niye yapalım” dedi.

  iBB Başkanı imamoğlu’nun Kanal istanbul projesini durdurma ve değiştirme yetkisinin olmadığını söyleyen Bakan Turhan, projeye ilk kazmanın bu yıl vurulacağını belirtti. Turhan, projenin, iBB’nin zamanındaki Meclis’inden geçtiğini kaydederek iBB Başkanı imamoğlu için, “Buna tek başına karar veremez ve yargıdan döndü. Senin bu protokolden geriye çekme yetkin yok. Belediye Meclisi’i kararı çıkarman lazım. Çoğunluğu yok. Biz devletiz istanbul’daki bir belediye başkanı bir devlet projesini durdurmak gibi bir hakkı yetkisi yoktur. Buna devletin hükümetin yetkili organları karar verir. Faturasını da belediyeye göndeririz. Hukuk ölçüsü içerisinde öder ödemez ona da hukuk kararını verir. Hedefimiz 2026’da hayata geçirmek” ifadelerinde bulundu.

  Kanal istanbul projesinin bir rant projesi olduğunu iddia edenlerin, projenin rantından kendilerinin faydalanacağını ifade eden Turhan, “Evet yaptığımız bütün yatırımlar rant projesidir. Bu ülkeye geliş getirici amaçlı. Rant ne demektir kar demektir. Biz projelerimizin fizibilitesinde rantabilitesine bakıyoruz. Karlı olmayan bir projeyi niye yapalım” diye konuştu.

  ▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

  Kaynak: t24.
  1 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Açıklamana gerek yoktu ki sayın bakan.

  Biliyoruz zaten.
  1 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  Bize bilmediğimiz şey söyle.
  1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii