bugün

olsa da yesek be. hangi sözlük kızı bana kendi elleriyle sarma sarar da yedirir?
Memleketimin meşhur yemeğidir. (bkz: tokat a gitmek gerek)
Gönlümün efendisi. Keşke her dondurma kabından sarma çıksa.
(bkz: dondurma kutusundan sarma çıkması)
bu saatte akla düşmüş olan olsa da yesek yiyeceği.
Az önce gömdüm. Sanırım son halinin fotoğrafını çekmeme gerek yok.
memleketimde meşhur olan yiyecektir. harikadır. tek kusuru yazın dondurma isteği ile açılan kaptan çıkmasıdır. son dönemde ayrı bir pahalı olmuştur.
iyi yapılmış olanı için üstüne yemek yoktur. Asma yaprağından yapılır genelde. Evet.
Babaannemin yaptığı gibi bir başkasının yapamadığı tat.
gece gece acıktık olsada yesek.
Serçe parmağım kadar sarabilenler var ya. Evlenin olum onlarla kaçırmayın kalmadı bunlardan.
gece gece yeşillendirip canımızı çekmesine sebep olanın inşallah pipisi düşer, eğer kadınsa inşallah kısır olur amin. yapılır mı bu saatte bu yahu. zaaflarım var benim.

zeytinyağlı kalem gibi olacak ama.

aynen coni.
çk güzel bi ev yapımı yiyecek. kimileri çok ince yapar takdir etmek lazım.
sol frame de görünce gurbette bu saatte bir yurt odasında canım çekti be.
Eskilerde hanım kızlarımızın maharetlerini ölçmek adına kaynana adayı tarafından hazırlatır ve parmak gibi olmasına dikkat edilirdi.
Yapabilen testi geçerdi.

bir de hamama götürürlerdi ama onun bu konuyla alakası yok.
Olsa da yesek.
yaprak saran qızlar eqlesin.*
Başıma bir şey gelmeyecekse şişirilmiş balondur demek istiyorum.

En overrated yemek budur, bi de neymiş bol zeytinyağlı falanmış aman, sanki risotto?

Bi bol acılı Adana değil, içli köfte hiç değil, ne yani bu sarmaya yüklenen aşırı anlam?
oha ilçe olarak mı oturup yiyeceksiniz o sarmayı?
yemede ne yap?
Eve gitmeden önce annemden yapmasını rica ettiğim yemek. Leyla ile mecnun ne ise ben ile sarma da oyuz.
kim yapsa tadı değişmeyen. hatunum yaptığında yemesem mi ki demiştim ama yediğimde anneminki gibi olduğunu farkettiğim.
bi aşure değil yani bu konuda. annemin aşuresinden başka kimsenin aşuresini yemem mesela ben. komşuların gönderdiklerini evdekilere kakalarım, ben sadece annemin yaptığını yerim. bu konuda takıntılıyım yani.
tokat yaprağı tabi ki de, ağzında eriyecek tencereden dibine kadar yicen..
Böyle çit çit çekirdek gibi.
Şu an anneannemin sarıp yırtılanları ağzıma tıktığı yiyecektir. O sarıyor ben izliyorum, evet. Hamarat ev kızı falan değilimdir
Çok güzel.
Yemekten bıktığım yemek çeşidi.