bugün

canı çekenler ve hamile yazarlar için;

(bkz: sol frame e gelmesi engellenmesi gereken baslıklar)
Öğrenciyken dondurma kutusunu açınca içinden ışık demetleriyle çıkmasını beklediğim şey.
sen parmakların büzüşene kadar sar, tırnak diplerin sararsın sonra millet löp diye indirsin mideye. vallahi koyuyor lan bu bana.

sadece kendimi sevdigim için sadece kendime yapmak istediğim pek zahmetli lezzet.
yaprak sarma bir çeşit dolmadır. iki türlüsü kabul görür -etli ve zeytinyağlı olmak üzere- seve seve yanabilecek bir yemek olup oldukça zahmetlidir ve güzel sarma yapmak her yiğidin harcı değildir.
yemek yapmayi ögrenmeye baslamak icin en iyi yemek.
en azindan kendini gelistirebilecegin bi alan..
suyu ile yoğurdu karıştırıp ekmeği suyuna bana bana yenildiğinde inanılmaz bir tat veren sarması yetenek isteyen yemek.
zeytinyağlı olanına limonun yaraşacağı zahmetli yemek. kalem gibi sarılmış olması da marifet göstergesidir. ayrıca anneannenin evine gidilince buzdolabında aranilan ilk şey.
annenin misafirlere yaptığıdır.
orgazmik yiyecek. öyle tabağa koyulmayacak, tenceresiyle kucağa oturtulacak, çerez niyetine lööp lööpp... oyii anacum nereyesun
zeytinyağlısından tencere tencere tüketebileceğim şahane şey..*
limonla süper ikili oluşturan muhteşem yemektir.
zeytinyağlısı limonla, kıymalısı yoğurtla ayrılmaz ikili olan şahane yemek.

saatlerce, hatta bazen gece boyu sararsın lakin tükenmesi için bir kaç dakikanın yeterlidir ayrıca..

(bkz: bitmeyen sarma istiyoruz)
çiğsine bayıldığım yiyecektir. pişmişinide severim ama sararken yemek daha güzel gelir.
damak tadı olmayanlar için en güzel başlangıçtır yaprak sarması.
en tatsızının da en lezzetlisinin de görüntüsü hep aynıdır.

seyir halinde bir yaprak sarması, en çok borcam a yakışır.
hareket halindeki yaprak sarma ise; ya boş dondurma kabına ya da boş yogurt kabına yakışır.
genellikle asma yaprağından yapılır. kara lahana yaprağından yapılan da çok lezzetlidir.