bugün

tek bölümünü baştan sona izlemeyenlerin t.c. vatandaşı olmaması ihtimalini düşündüren dizi.

yedi yıldır tek diziyi takip etmemiş bir insan olarak finalin tekrarı olursa izleyeyim bari dediğim dizi.
(bkz: son yaprak)
bence ali rıza bey ölmedi rol gereği öldü.**
finalindeki ''bos ev'' sahnesinin ask-i memnu'dan feci derecede arak oldugu dizi.

cumleten gecmis olsun.*
finali pekde iyi yapamamış dizidir. iyi ki ali rıza öldü de final finale benzedi. he la bildiğin "iyi ki öldü"

ferhunde kevaşesi de gider ayak kaltaklığını yaptı aliye zehrini verdi, ayrıca tebrik koyyoruz ona da. eve de gitmiş satın mı almış napmış? nerden bulduysa o parayı orayı da anlayamadık, orda öle ağlarsın işde, hepsi senin yüzünden kalttaaağğkkkkk...
tam anlamıyla bitememiştir nedense.

bir sürü soru işareti bırakmıştır;

- necla son anda hamile olduğunu söyledi. peki sonuç?
- ali sarper necla'nın hamileliğini öğrendi, kafası karıştı. peki sonuç?
- ferhunde ali sarper'i necla'ya karşı ufaktan doldurdu. peki sonra?
- ferhunde neden konaktaydı? gelen geçen girebiliyor mu oraya? terk edilmiş inşaat mı bu? yoksa satın mı aldı? parayı nerden buldu?
- oğuz kaç yıl ceza yedi?
- oğuz'un öldürdüğü adamın kardeşi -ali sunal- n'oldu? bir bok olmadıysa, niye girdi diziye? (ki kendisi gerçekte gökçe bahadır'ın sevgilisi) sevgilisinin hatırına mı geldi naptıysa o da.
- necla orospusu neden ailesine o haldeyken bile "gitmeyin, yanımda kalın" diyemedi?
senaristlerinin mahkemede katiplik yazdığı dizidir. e hakları 174 bölüm yazdılar. bir bölümde görünsünler. ama kamera o kadar yakınlaştırılmaz ki. gören de katipler başrol sanır.

- hey hey bize bakın biz yazdık bu diziyi

havası verdi*
ali riza bey öldü mü,
kötü ferhunde kaldı mı,
sevket öcünü aldı mı,
şimdi hayriye yırtılır!
bu ne lan, herkes "yok trabzon'a tren mi gider?" aman da "sonunu aşk-ı memnu'dan araklamışlar." falan filan. adamlar bu gece 10 numara bir finalle tüm türk analarını ağlattı. anamız ağladı lan...
bu filmden sonra tövbe bismillah oyuncuların hiç biri kendine gelemez.farkettiyseniz seyirciyi söylemiyorum bile.
şaka maka ali rıza iyi ölüm öldü. karizma öldü. adeta vito corleone, bir michael corleone gibi.
(bkz: ali rıza bey ölürse dizi biter)
ama olmadı ki arkadaşım ya. hani iyiler hep kazanırdı noldu. ferhunde zengin koca adayını kafesledi, ceyda aslan payını aldı, bi oğuz hakettiğini buldu. onun dışında sedefin mutluluğu zaten olması gerektiği gibiydi, ee ne anladık bu işten tamam ölenle ölünmez, kardeşler barışır falan tamam da ne yani alt tarafı memlekete gidiyorlar hepsi gider görür annelerini kardeşlerini ne öyle vedalaşırken hönk hönk ağlaştılar. ali rıza amcaya allahtan rahmet diliyorum. *
yaprakların dökülmesini geçtim,koca çınarı yerinden söktüler.
yaprak dökmüyle ilgili girdiğim ilk ve son entry. sonunda bitmiştir dizi. başından beri hiç izlediğim sadece finalini izlediğim bir dizidir ayrıca. acıklı ve beğenmediğim bir son olmuştur. daha güzel olabilirdi bence. aşkı memnuyla aynı sahneler vardı. dizinin senaristlerini bir ara ekranda gördüm, kendilerine de bir pay çıkarmışlar. biri şevketin diğeri de neclanın mahkemesinde sekreterlerdi. ali rıza bey yorgun olduğunu defalarca dile getirdi ve sonunda öldü. şevketin babasını son kez olsun görememesi üzdü beni. gözlerim bir ara aşkı memnu da ki süleyman efendiyi davulcu olarak gördü ve anaa dememe sebep oldu. sonunda da matmazeli gördüm özlemişim lan dedim kendi kendime.
artık işkence haline gelmiş insanları psikomanyaklığa doğru götüren ama dün akşam son yaprağanıdaa sonunda döküldüğü dizi.
bir eseri daha popülarite uğruna mahvetmiş kanal d dizisi.
şevket in çıktığını görseydi bari adamcağız ya. ağlamaktan yüzüm gözüm şişti vallahi.ferhundenin aile resmini bulup hıçkırıklara boğulduğu sahne çok çok iyidi. herkesin emeğine sağlık. Geçmiş olsun türkiye bir dizi daha böyle bitti.
Kanal D ağlama duvarı oldu Salı günü osmana ağla çarşamba alirıza bey'e manyaklaştım iyice.
messenger da arkadaşımla bir konuşmamı hatırlatır her gördüğümde
- selam naber napıyosun?
+ hiç ya..rak dökümünü izliyorum
- hö? puhaa
+ oha pardon :S
''biz aslında bir dizi izlemedik aynaya baktık ''
diziyi takip eden biri değilim ev ortamında malumunuz bazen mecbur kalıyorsunuz izlemeye ve izlediğim kadarıyla konusu çok abartıldığı için beğenmediğim, sürekli eleştirdiğim bir dizi, bu slogan da bunu destekliyor. benim hayatımda böyle entrikalar yok, çevremde de görmedim yani ben aynaya bakmadım.
herkesin hayatında olumsuzluklar oluyor tabii ama bunların tamamı bir ailenin başına gelmiyor. konusu itibari ile abartının ötesinde bir diziydi ve bitti.
oyunculuk konusunda evet kadro iyi buna lafım yok, benim eleştirdiğim bir kitabın konusunun sırf reyting uğruna bu kadar saptırılması.

reyting kaygısı güden başka bir dizi için (bkz: aşk-ı memnu)
beyaz showla aklımızda en çok kalacak olan replik;

(bkz: aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın)

hala izlememiş olana:
http://www.youtube.com/watch?v=4Ih6pN2wjGc
ali rıza bey'in böyle sorunlu aile bireylerine gereğinden bile uzun dayandığı dizidir. öldüğünde resmen sevindim ulan, "huzur buldum adamcağız sonunda" dedim.
kaç yıldır izlememiştim ama finali izlerken böğürerek ağladığımı komşu bile duymuş olabilir. dokundu be.
yıllar geçseydi keşke dediğim finale sahip dizidir. merak ettiğim çok şey kaldı. olmuyor ama böyle. ferhunde ali'yi ayarttı mı? oğuz hapiste öldü mü? necla'nın bebeği nası bişey olacak? ayşe de büyüyünce ablalarına benzeyecek mi? *
bana kalsa 5 sene daha sürermiş demekki. *
yıllardan beri oynuyor son bölümünü seyredeyim bari dedim ama hiç elektriklerimiz kesilmesken dün sürekli elektriklerimiz kesildi. ara ara bakabildim diziye. onca sene devam et böyle bir sonla bit. ne biliyim söyle bir flash forward yap ne haldeler bir göster. öyle kalakaldık resmen.
ayrıca, necla hanım ailene bir ev alıp istanbulda oturtamadın insan bir uçak bileti alırdı bari. olmayan tren yolu ile gönderdin milleti trabzona.
güncel Önemli Başlıklar