1. 1.
  reşat nuri güntekinin bi ailenin başına gelen olayları, hayat koşullarının namuslu bi memur olan ali rıza beyi nasıl devrin insanına dönüştürdüğünü anlatan kitabı.
  maddi sorunlar yüzünden aile fertlerinin birer birer aileden kopması ve yaşadıkları çaresizlik hüzün verir, okudukça ailenin babasıyla beraber siz de üzülürsünüz başlarına gelenlere.
  15 -1 ... undeuxtrois
 2. 2.
  günlük dilde, başladıktan sonra devamı çorap söküğü gibi gelen, birbirini takip eden olaylar zinciri.
  3 -2 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  can yücel'in rengahenk kitabından bir şiir, yaşamını yitiren devrimcilere adamıştır. yeni türkü de günebakan albümünde bestelemiştir bu şiiri.

  yaprak dökümü

  Sararıp dökülmeden önce kızaran yapraklar ki onlar
  Şan verdiler ortalığa bütün bir sonbahar

  Mevsim dönüp de yeniden yeşermeğe başlayınca rüzgar
  Çıplaklığında o atın yine onlar koşacaklar
  O çocuklar
  O yapraklar
  O şarabi eşkiyalar

  Onlar da olmasa benim gayrı kimim var?
  10 ... zibende
 4. 4.
  yılın bazı dönemlerinde insanlar ölür peşpeşe o zamana da denir ayrıca.
  3 ... pafküf
 5. 5.
  reşat nuri güntekin 'in yaprak dökümü; lise ve ortaokul yıllarında ders kitaplarında okutulan bir kitaptır. ilk okunuşta bile hayattan ders çıkarmanızı sağlayan, okunması gerekli bir kitap. klasik türk filmi konusuna benzese de aslında bütün türk filmlerinin bu kitabı konu aldığını düşündüren romandır.
  asıl irdelenmesi gereken kısmı ise; tanzimat'tan sonra toplumumuzda bir batılılaşma özentisi başlamıştır. ama ders hocalarının söylediği gibi batılılaşma dedikleri şey, yaptıklarından farklı bir durumdur aslında. etkileyici ve hüzünlendirici bir konusu olan okunması gereken roman.
  2 ... kacak kelebek
 6. 6.
  yeni yayın döneminde kanal d de başlayacak olan dizidir.
  2 ... miksaj
 7. 7.
  eskiye ait fotoğrafları karıştırdığında veya düşündüğünde geçmişi ailenden, akrabalarından, arkadaşlarından ve çevrenden yitip gidenler için söylediğin "off ulan! sende gittin ya" tarzı yakınışların çokluğu ile sonbaharda sarararak yada kuruyarak düşen yapraklar arasındaki benzetmeyi anlatan sözcüktür...
  3 -1 ... blindguardian
 8. 8.
  YAPRAK DÖKÜMÜ'nde Reşat Nuri Güntekin, bir memur ailesinin gelir darlığı ve ahlak
  düşkünlüğü içerisinde parçalanıp çöküşünü anlatıyor. Toplumsal yönü ağır basan bir roman. Eski görenek ve ahlak anlayışına bağlı kalan bir küçük bürokratın, değişen sosyo-ekonomik koşulların belirlediği yeni hayatını yadırgaması başarıyla sergileniyor.
  2 ... laulu
 9. 9.
  kitabını da okuyup çok beğenen biri olarak ilk bölümünden gördüğüm kadarıyla çok başarılı bir dizi olacak. oyuncuların yeteneği ve başarısı zaten malum.. oturdukları evin çemberimde gül oya'daki konak olması da en baştan bir artı vermemi sağladı diziye.
  3 -1 ... marnie
 10. 10.
  Kanal D de başlayan ve kitabıyla alakasının olmadığı alenen kitap okurları tarafından rahatlıkla belirlenebilen dizi film. Dizideki vatandaş elinde coca cola ile dolaşıyodu; o zamanlar coca cola mı vardı.
  1 -6 ... windigo
 11. yaprak dökümü Başlığındaki Önemli Entry'ler