1. 1.
  ne gıcık ve çirkef bir karıydı ya.
  bu kadar her türlü fahişeliğe bulaşıp da, "suçsuz ve mağdur" ayağına yatan biri daha görülmemiştir dizi tarihinde.
  ... sweet mandarine
 2. 2.
  Dizinin en bahtsızı. Tecavüze uğradı, aldatıldı, bebeğini kaybetti, apar topar kendisine bu kötülüğü yapan Oğuz'la evlendirildi, babası affetmedi, yine aldatıldı, kocası kız kardeşiyle kaçtı, aylarca psikolojik tedavi gördü, pembe kabanına sığındı...

  Ama necla öyle mi? Sevgilisini terk etti, Eniştesiyle kaçtı sonra pişmanım dedi geri döndü hem sevgilisi affetti hem ailesi. Cem'le evlendi, kariyerinde yükselişe geçti, çok geçmeden kocası öldü sonra gene kendisini seven bi erkekle tanıştı.
  Olan hep leyla'ya oldu...
  10 -3 ... essy
 3. 3.
  Kaşarın önde gidenidir, çirkef pislik. Tam bir kavaşe, az şıllık, Az şırfıntı değildir.
  Türk Dizi tarihinde bu kadar kaşarlığın 192847566 tonuna bulaşıp da "suçsuz, mağdur" ayağına yatabilen, komedi derecesinde mağdur edebiyatçısı bir karakter daha görülmemiştir.

  Kardeşinin sadece gezdiği sevgilisiyle daha sıkı fıkı ilişkiye başladı, yani geceyi evinde geçirecek kadar ilişkiyi cozuttu. Bir nevi kardeşinin sevgilisini elinden aldı.
  Ailesini sınava gidiyorum diye kandırıp oğuza gitti, orada halının üzerinde ateşli bir şekilde sevişti.
  Sonrasında oğuza hamile olduğunu söylemeye gittiğinde evde yarı çıplak ceydayı gördü ve merdivenden düştü. Hamile olduğu bebeğini kaybedince anlaşıldı. Ailesi tabi haklı olarak çok öfkelendiler.
  Sonra oğuz onu isteyince bu ayıbını örtmek için apar topar oğuzla evlenmek durumunda kaldı.
  Sonrasında zengin kocasıyla hava atmaya başladı. Oğuz bir keresinde ona yurt dışından kürk getirince, ailesinin önünde eski pembe paltosunu tuttuğu gibi neclanın yüzüne fırlattı. Kız donakaldı. Leyla şıllığıysa şımardı, yılıştı, böbürlendi, pis pis sırıttı.

  Necla, kendisine bu yapılanların intikamını almak için bir ahlaksızlık edip oğuz leyla evliyken yatağa girdi, sonra ablasının kocasıyla kaçtı.
  Fakat leyla 1 kez değil, 3 kez oğuzla kaçtı, gümbür gümbür azdı kudurdu. Ali rıza bile demişti "cenazeme bile sokmayın." Diye.

  Netice olarak necla ve leylanın kaşarlık genleri çok sağlam; ayrıca biri aşırı ruhsuz diğeriyse aşırı gıcık bir asalak, al birini vur ötekine. *
  Yalnız düzenbazlıkta ferhundenin, çirkeflikte leylanın, şirretlikte ise tahsinin anasının üstüne tanımam.
  2 ... sweet mandarine
 4. 4.
  (bkz: irispi) *
  (bkz: Kızıl yelloz)
  2 ... sweet mandarine
 5. 5.
  Ilerde donusecegim kadın.
  Pembe montumu getirin bana.
  1 ... aksamustu ruyasi
 6. 6.
  Pembe montuna sıçtığım.
  3 ... trans man
 7. 7.
  Neclanin konustugu adami ayartip hamile kaldiktan sonra evlenen ancak oguz ve neclanin kacmasiyla beraber deliren gül gibi cemin arkadasi olan doktor beyin kaza yapmasina neden olan ali riza bey ve hayriye hanimin 3. Çocugu.
  4 -1 ... the neighbourhood
 8. 8.
  ali rıza-hayriye çiftinin iki orospu kızından bir iki yaş büyük olanı.
  anne babasını "sınava gidiyorum" diye kandırıp; kardeşinin flört ettiği adamla sevişmeye gidip hamile kalan katmerli kaşar..
  defalarca kez oğuzla kaçan, her defasında ailesi tarafından affedilip geri dönen fakat asla ve asla ders almayıp kudurmaya doymayan, babasının "cenazeme bile sokmayın." dediği tam bir yollu..
  amı oğuza vere vere genişleyip lastik gibi sünmüştür bu şırfıntının..
  2 ... sweetmandarine