1. .
  *

  bu dünyada anlamı olmayan bir şeyin olmadığını, yapılmadığını insanların yaptığı en anlamsız gözüken hareketlerin bile aslında bir anlamı olduğunu belirten önermedir.
  bazen insanların yaptığı hareketlere hiç bir anlam veremeyiz ya ne mantığı var şimdi bunun ya da niye yaptı ki böyle bir şeyi çok anlamsız gibi laflar ederiz. oysa ki bir kişi bir şeyi yapıyorsa onun da kendi içinde bir anlamı mutlaka vardır sadece bizim baktığımız pencereden anlamsız gözüküyordur.
  1 ... kursunkalem
 2. .
  bakış açısı farklılığıdır. eğer karşınızdakinin yaptığına bir anlam veremiyorsanız, olaya birde onun bakış açısından bakmayı deneyin. düşünceniz baya bi değişecektir.
  1 ... ownblood
 3. .
  cogunlukla nalinci keseri gibi olgu ve olgulari kendimize yontuugumuzdan dolayi pas gectiğimiz durumdur.

  misal olarak kendi subjektifliğimizden baktiğimizda günümüzdeki değeriyle tekabul ederek politik bir kişiysek eğer bizim için keman koncertolarinin koleksiyonunu yapmak sacma sepelek gelecektir. çünkü tayyip- baykal- türban- tbmm- kapitalizm- vatan-millet-sakarya temelli evrende ufo mualemelesi görür.

  genelde insanlar kafası basmadiği seylere değer vermez ve bu suretle anlamadiği şeyleri abidik gubudik şeyler olarak sınıflar.

  çağlar boyunca dünya üzerinden bir çok insan gecit resmi yapmiştır. bu insanlarin yaşadıkları çağlarda yapmiş olduklari eylemleri anlamsız olarak nitelendirilmiş, hor görülmüş, alay edilmiş ve en fenasi olarak aldirmazlik salvolarina maruz kalmiştir. yasarken kıymetleri ve değerleri anlasilmadiği için bütün ömürlerini harcadiklari eylemlerin meyvasini yaşarken yiyememişler anca mezara girdikten sonra taktir görmüşlerdir. bazi vakkalarda ise yüzyillar sonra da anlamdirilmiştir.

  gelgelim ki bu tip sonra iade-i itibar görenler esas sayinin güc bela zekati sayilabilecek niceliktedir.

  anlamaktansa yargilamayi, hatta akli selim yargilmakatan havlamayi secmek ne yazik ki var olan kötü şartlari iyileştirmediğini çoktan beridir görmekteyiz.

  iyi derece anlamak için ön yargisiz, deneyimler ile yoğurulmuş bilgiye herşeyden önce sabira gereknisim vardir. eğer bunlar pas gecilirse anlamanin en feci versiyonu olan yalniş anlama daha dogrusu amiyane tabirle götünden anlamak peyda olur. işte o vakit
  kelekliklerden keleklik beğenin.

  aslinda üstünde cok kelimeler sarf edilmesi gereken bu olguyu ileride zat-i sahanemin subjektifliğinden daha ayrintilandirmak ve kabul objektiveye tekabul etmek için şimdilik noktaliyorum.
  1 ... mulayim
 4. .
  3 aylık bebeğe tecavüz eden, çocuk yaşındaki kızlarla evlenen yaratıkların, yaptıkları şeyin anlamlı olmasıdır: toplumdaki ahlaksızlığın, cahilliğin, yobazlığın kanıtıdır.
  4 ... annabell lee