bugün

(bkz: Dublaj)
Öğretmenlik
Fabrika işçiliği.
Hukuk ve mühendislik.
mesela sütçü robot asla olmayacaktır. hiçbir robot 83 yerinden vuruk reno toros'undan ayağında şalvariyle inip, "sssüüüiğeeüüiiiit" diye bağırmaz.

bunu bir robota yükleyemezsin. olmaz. sütçüler çok rahat. robot korkusu yaşamıyorlar.
pezevenklik !..
yazılımcılık balonu.
Parti trollüğü.
Hizmet sektörü ve tasarım sektörünün neredeyse tamamı, bana kalırsa…

Çin geçenlerde bir geminin elektrik sistem tasarımını yapay zeka yoluyla yaptı ve insan tasarımında bir yıldan uzun süren bu süreci bir kaç günde yaptığını açıkladı.

Yapay zeka bütün çizimleri üç boyutlu olarak yapabilecekse, aynı anda ısı hesabı yapıp duvar katmanlaşmasını da tasarlayacaksa, yapıyı araziye oturtup statik ve elektrik tasarımını yapacaksa, çatı çözümünü çat çat bitirecekse; benim mimar olarak fonksiyonum resmen iç mimar seviyesine iner, elektrik-inşaat-makine-peyzaj m. işlevleri tamamen biter. Hatta Bana kalırsa şehir plancısı ilk etapta biter.
Meslek değil, bu gidişle dünya'yı ele geçirecektir yapay zeka.
Stephen hawking ölmeden önce;
yapay zeka çalışmalarını durdurun! Demişti.
Suudi Arabistan'da robot şehri neom bile kuruldu.
Şu an Çin'in bazı bölgelerinde robot polisler ve savcılar görev yapıyor.
Geçenler de abd'de robot avukat duruşmaya girmiş. Ruhsatı yok diye dava açmışlar.
https://www.google.com/am...robot-avukata-dava-acildi

Dünya 2019 dan sonra transhümanizm çağına bodoslama girdi.
Bundan 20 yıl önce: herkesin elinde telefon ekrana bakacak... Deseler buna gülüp geçerdiniz.
Şimdiyse telefonların kölesi olduk.
Küresel şeytani aklın, 2030 projesinde kimse yemek falan yemiyor. Haplarla besleniyoruz.
Mataverse gözlüklerimizi takıp sanal dünya'da turluyoruz.
Siyaset bilimi.
1990'ların sonunda gözlükçüler mağazalarına çeneyi yaslayıp otomatik göz numarasını ölçen o cihazlardan getirtmişlerdi. şipşak hem doğru göz muayeneni olup hem arkasından çerçeveni gözlüğünü alıyordun. çok kısa bir süre sonra göz doktorları "biz boşuna mı aldık bu diplomaları goçum" deyip gözlükçülerdeki cihazları yasaklattı. bilmem anlatabildim mi?
Kürd sıvacı da olamaz. Kula içemez.
senin bu cehaletin herkesi güldürüyor. yapay zeka batıda mahkemelerde hukukta içtihatları karşılaştırmada analizlerde zaten kullanılıyor.
Hukuk mu…güldürmeyin insanı.
Gemi kaptanlığı, tekstil sektörü, kamyon şoförlüğü ilk aklıma gelenler. Gemi kaptanlığı ve kamyon şoförlüğü için örneğimiz otonom araçlar. Artık otonom kamyon ve gemiler var. Gelişim aşamasındalar ancak varlar. Gelecekte bu iki mesleğe sahip insanların işsiz kalması kuvvetle muhtemel.

Tekstil sektörü ise endüstri 4.0 denilen yeni bir kavramın içinde robotik gelişime kurban gidecek. Artık dikim makinaları da otonom olacak. Işıksız fabrika hayal edebiliyormusunuz. işte geleceği nokta bu olacak.
audit yani denetim işi.
Askerlik olabilir. Sadece yönetmek kalır komutanlara.
pilotluk. hem sivil hem de askeri pilotluk.
Hukuktur. Bu sayede insan duygusu karışmadan doğru kararlar alınabilir. Ama hukuki vesayet dava açarak bunu önlemeye çalışmaktadır.
güncel Önemli Başlıklar