1. 1.
  Yorgun ve uykusuz gecmis bir universite gununun ardindan sonunda eve varilabilmistir. Bu arada ne kadar ac olundugunun farkina varilmis hemen mutfaga dalinmistir. Karin bir guzel doyurulduktan sonra kanepenin ustunde yenmis yemeginde etkisiyle hemencecik uykuya dalinmistir. Goze carpan los isigin vede odadaki ev ahalisinin sesi sayesinde birden uyunulan yerden yukari ziplanir. Hemen koldaki saate bakilir. Uyku sersemligininde verdigi etkiyle 18.15 olan saat 03.30 olarak algilanir. Mahmur gozlerle nerdeyim ben, niye burda yatiyorum, niye yatagimda deilim diye soylenilmeye baslanilir. Bu arada Allah Allah ne kadarda net goruyorum ya ben denir. Elbette akilli Mystic Rose aslinda lenslerinin halen gozunde oldugunu farketmistir. Aman Allahim diyerekten ben bu kadar saat nasil lenslerle yatmisim kahretsin diye bagrilir. Bunun akabinde karsida oturan kiz kardese yine ayni sekilde ya delimisiniz siz niye beni uyandirmadiniz , bak saat kac olmus!! Diye bagrilir cagrilir.

  Kizkardes ve ev ahalisi Mystic Rose a tam bir deli gozuyle bakmaktadir ve coktan gulmeye baslamislardir. Tam lan ne varda guluyosunuz denilecekken duvarda asilan saatte aslinda gercek saatin kac oldugu gorulur. Saat aksam 6 bucuga geliyordur ve sanildiginin aksine ancak ve ancak 20 dakika icin uykuya dalinmistir. Yeterince rezil olmus olan Mystic Rose tipis tipis odasinin yolunu tutar...
  140 -51 ... mystic rose
 2. 2.
  ısıtıcıya konulan suyun ısınıp ısınmadığını parmak batırarak kontrol edilmesi.ölüme sebep olan bu dalgınlığı yapan çok insan var
  172 -10 ... kısmetsiz
 3. 3.
  yapılan kıymalı borek malzemesının ıcıne cay dokmek...
  61 -8 ... meleklerde aglar
 4. 4.
  sabah lensin teki goze takilir, digeri bulunamaz. kutusunda yoktur, yerler aranir, bulunamaz. neyse alel acele yeni lens acilir. gun boyunca gozde gariplik hissedilir, aksam eve gelinir ve bir gozde iki lens oldugu farkedilir.
  234 -11 ... nuttien
 5. 5.
  -bungee jumping yaparken lastiği bağlamamak,
  -uçaktan atlatken yanına paraşütü almamak,
  -bir kıza "sen kilo almışsın" demek,
  -marka düşkünü birine "bu orjinal mi?" diye sormak,
  -anneye "yemekte ne var" diye sormak,
  -sigarayı tersten yakıp, yakılan kısmı ağza almak,
  -ağzında sakızla uyuyakalmak,
  -kuvetin içinde kurutma makinesiyle saç kurutmak,
  -maydonuzlu bir şey yedikten sonra aynaya bakmamak,
  -buluşmaya sarımsak kokulu ağızla gitmek,
  -kopya kağıtlarını cebine sokmak,
  -içinde çok titiz bir anne yaşayan eve çamurlu ayakkabıyla girmek,
  -kola kutusunun deliğinin içine dil sokmak vb.
  170 -30 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  otel müdürüne garson muamelesi yapıp kestiği ekmeği almak..
  65 -4 ... yokmuşum
 7. 7.
  basketbol maçında hava atışını müteakip kendi potasına ters turnike atmak ve deliler gibi sevinmek.
  (örnek:bursa erkek lisesi-bursa çelebi mehmet lisesi basketbol maçı)
  not:malesef takım arkadaşımdı.
  126 -5 ... phantom
 8. 8.
  alışveriş merkezinde ben buraları ezbere bilirim gözüm kapalı yürürüm edasıyla yürürken aşağıya inen yürüyen merdivene binip yukarı çıkmaya çalışmak.
  72 -14 ... erdem andac
 9. 9.
  kucuk bir cocuk iken elinle bisikleti bayır yukarı tasırken, yere odaklanıp hayatı sorgulamak ve o esnada kenarda park etmis arabaya bodoslama gecirmek. hayır sen o yaşta ne diye dusunuyosun hayatın anlamını be dallama. kotu olan ise arabanın sahibi arabasını yıkamaktadır ve size "asık mısın lan" der, daha da kotusu yanıbasınızda mahallenin fırlama cocukları ile goz goze gelinir, bir emrah bakısı atılır onlara ve o ana kadar bir sey olsa da gulsek diye hazır bekleyen tipler sizin bu halinize altlarına sıcıncaya kadar gulerler*. olay yerinden hemen uzaklaşılır, bir kac gun o sokaktan gecilmez. mumkunse ilk ay icinde de gunes gozlugu takarak falan gecilmesi psikolojik açıdan yararlı olabilir.
  91 -2 ... optimus prime
 10. 10.
  yoğun bir günde, tamamen istem dışı, ünlü düşünür seray sever'in yeni bir karar şarkısını mırıldanmak daha doğrusu mırıldandığını farketmek. tamam tamam en bi doğrusu bir yan masadaki hatunun mırıldanıldığını hatırlatması, o güne kadar yapılan tüm karizma yapıcı aktivitelerin tüm anlamını yitirmesi.

  not: beni bu entrylen değerlendirmeyin.
  84 -11 ... redwinemania