1. 1.
  Öğretmeni köleleştiren bir eğitim anlayışıdır. Abd'den devşirilmiştir. Kendisine bir faydası dokunmamıştır. Bencil, umursamaz ve hastalıklı bireyler yetiştirmiş bu eğitim anlayışı okul arkadaşlarını ve öğretmenlerini öldürebilecek ruh hastası ve psikopat katiller ortaya çıkarmıştır. aynısı bizim ülkemizin geleceği için de söz konusu olabilecek bir durumdur. Bu eğitim anlayışı tamamıyla ütopik ve kurgusal bir dünyada işe yarayabilir. Bu dünyada gudubet üretmekten başka bir işe yaramaz.
  1 -2 ... zekiabi
 2. 2.
  ülkemizde 2005 sonrası uygulamaya geçilen anlayış. iyi düşünmüş piç.

  (bkz: jean piaget)
  ... mey sayisi
 3. 3.
  ağzı olanın hakkında fikir beyan ettiği yaklaşımdır. yapılandırmacı yaklaşım öğretmeni eğitim öğretim sürecinde bir rehber konumunda tutar ve öğrencinin keşfederek öğrenmesini amaçlar. öğrencilerin ezberle elde edilmiş kısa ömürlü bilgilerle zihninin yorulmaması adına elzemdir. öğrenci yaparak, yaşayarak, faal şekilde öğrendiği için bu yaklaşım çerçevesinde edinilen bilgiler kalıcıdır.
  1 -1 ... selfcontrol
 4. 4.
  Ülkemizde uygulandığı söylenen sözde eğitim anlayışı.Bu eğitim anlayışında öğretmen rehber görevindedir.Dersimi anlatır,çıkarım mantığı yok.Öğrencilerin daha çok sorguladığı,daha çok merak duygusunun uyandırıldığı sınıf ortamı oluşturulur.Amaç öğrencilerin eski öğrendikleriyle yeni öğrendikleri arasında bağlantı kurmasını sağlamaktır.Daha çok etkinlikler yapılıp öğrenciler aktif tutulur.
  1 ... casper520