1. 1.
    diğer insanlar gülüyor bende güleyim diyen insandır. gülmek hayati bi karar, uzun planlanıp öyle uygulanması gereken bi eylem olmadığından anın gazına gelip gülmüş insandır. nitekim gülmek bulaşıcıdır, hastalık ya da ayıp değildir. anlaşılmayan espri yapmak sonra da bu salak da anlamıyo lan diyip ezmek kadar acınası bi davranış hiç değildir..
    edit:başlık başıma kalmış..evlatlık edindim..böğrüme bastım..
    2 ... hefeweizen
  2. 2.
    (bkz: yapılan espiriye iki kez gülen insan)
    anladığında bi daha gülecektir
    2 ... yolgezer
  3. 3.
    bişey anlamamsına da gülebilir. yer herkes bu sebeple gülebiliyorsa .insan kendisinle de dalga geçmeli bazen.
    1 ... handushka
  4. 4.
    ortam yapmaya çalışan insanlar kategorisine girer. lüzumsuzun önde giden temsilcilerindendir. bazen masumca durumu kurtarmak gerektiğinde kullanılsa da, çoğu insan bu yönde kullanmamaktadır.

çözüm: arkadaşta anlama potansiyeli varsa anlatın, hatta bu durumu da çıtlatın ki arkadaşı kaybetmeyin. o potansiyeli görmüyorsanız arkadaşı ortamdan ayrılmaya ikna edin. ikna olmuyorsa etkisiz hale getirin.
    1 ... wolf
  5. 5.
    belkide yalnızca ortamı bozmamak adına gülebilir . normaldir .
    1 ... sustum
  6. 6.
    (bkz: daima gül herkes seni aptal zannetsin)
    ... yolgezer
  7. 7.
    bön bön bakmasından iyidir denilesi şahıslar.
    1 ... chimeneyes
  8. 8.
    somurtmasından iyidir.
    1 ... oksijen
  9. 9.
    espri anlamadığı, espriyi duymayan birinin dürtüp; ''ne dedi bana da anlatsana'' demesiyle ortaya çıkar. emeğe saygısı sonsuz insandır ayrıca.
    2 ... taharetmuslugu
  10. 10.
    eğer bunlar iyi arkadaşınızsa, afişe edilmeleri çok kolay olan kişilerdir.

sağlam bir espri yaptıktan hemen sonra bunların tavırlarına bakarsınız, bazen hakikaten içten gülüyor, bazen de yapmacık bir tavırla gülüyordur, "şşş sen ne anladın bakıyım." diye üzerine saldırırsınız. içten gülüyorsa bilin ki yanlış anlamıştır(aslında espri de yapılması gereken de budur: çok katmanlılık, yani basit bir görünümün altına pek çok anlam doldurmak. o yüzden burdaki yanlış anlamış ifadesi, yeterli şekilde anlamamış olarak değiştirilebilir.); eğer yapmacık gülüyorsa da kolayca suçunu itiraf eder.

zamanla onlar size, siz de onlara alışırsınız ve aranızda özel bir diyalog gelişir; onlar varken yaptığınız espriler ile onlara daha farklı muamele etmeye başlarsınız.

bu durumu kaldırabilen ve gülmeye devam edebilen kişiler en sevilen arkadaşlardandır, candır.
    1 ... loras