bugün

bileti alırken alkol alınmış olmalı, otobüste de uyuya kalındıysa yeşilırmak yerine karadeniz sahillerine kadar uzanmış kişidir. pek zararı yoktur. amasra çok güzel şirin bir ilçemizdir, bir doğa harikasıdır. güzel bir turistik gezi olmıştur.
bilecik yerine de birecik'e gider bu kişi. bu iki yerin apayrı coğrafyalarda olması ise kişinin çok sarhoş olmasının göstergesidir.
kendisinin özellikle karadeniz yöresine ait fıkralardan birinde oynamiş şahıslardan birisi olması muhtemeldir.
(bkz: fıkra gibi insan)
nevşehir yerine newyork a gider bu insan. bu iki yerin farklı kıtalarda olması bilimsel olarak açıklanılabilirmi onu bilemem.
uyandığında ben nerdeyim! tepkisini verir.
olur böyle şeyler, arada bir hepimiz olmayacak hatalar yapmıyormuyuz.
haritada amasrayı amasya olarak görmüş acilen gözlüğe ihtiyacı olan insan modeli.
aynı zamanda; "denizli'de deniz var sanmak" eylemini de icra edendir.
izmit yerine izmire giden insandan daha akıllı olsa gerek.
r harfi ile y harfini tam ayıramayan insandır.
aslında güzel bir yanılma, amasya'da dağları taşları göreceğine amasra'da deniz görmüş olur.
şile yerine şili ye gitme gafletini gösteren insandan daha şanslıdır.
garip değildir. bendeniz üsküdar diye ümraniye'ye gitmiştim.
kankadır. candır. şekerdir.
(bkz: kırklareli ile kırıkkale yi karıştırmak)
çörek yemektense muhteşem lezzette salata yiyecek insandır.

balık değil bakın, olmasa da olur o. ama o salata yenecek.
avusturya yerine avustralya'ya giden emmoğlusuyla aynı kaderi paylaşmıştır.
urfa yerine urla'ya giden kişi kadar şanslı değildir.
ereğiliye gitmeye kalkışmaması gereken insandır ayrıca.
konya'ya gidecem derken aslanlara yem olması an meselesi olabilecek insandır. *
sonbaharda gidiyorsa amasyanın kuru soğuğu yerine amasranın ılık rüzgarıyla deniziyle kalesiyle balığıyla kumsalıyla çok daha keyifli bir gezi geçirecek olan şahıs.
(bkz: aptal şansı)
yanlışlıkla amasya yerine abhazya ya giden insandan hallice olan insandır.
bu hata kağıt üzerinde yapılabilir ama insanın yolda bu hataya düşeceğini sanmıyorum.
Onun birde Kırklareli ve Kırıkkale versiyonu vardır. (bkz: Kırklı mı kırıklı mı öyle bi şey)
sık sık amasyaya giden biri olarak bilet alırken en çok korktuğum şeydir.
güncel Önemli Başlıklar