bugün

Tipik ortadoğu çomarı davranışı hıhı evet.

Silecek kıran adam sonuna kadar haklıdır. Arabasını oraya koyan audici öküzün evinin kapısının önüne gardrop koy bakalım. Ya da farzedelim toyotacı abinin çocuğu acil hastaneye gitmeli. O üç beş manevranın bile hayati önemi var.

Bi siz medenisiniz amk!

https://m.youtube.com/watch?v=YYiQoX7z0LY
sonu karakolda, belki mahkemede, belki de mapushanede bitecek yolda, atılacak ikl adımdır.
aslında burada silecekleri kıran adam haklı ama işi eksik yapmış. keşke kırdığı o silecekleri aracın sahibinin götüne de soksaymış tam olurmuş.

bilen bilir kaldırımların bittiği ve başladığı yerlerde rampalar var, hem bebek arabası hem de engellilerin tekerlekli sandalyeleri gibi araçlar kullansın diye. geçen gün çocuğu gezdirmeye çıkartım tam 3 tanesi denk geldi bu öküzlerin tam rampanın önüne parketmiş. Hadi ben çocuk arabasını aldım indirdim vs uğraştım, engelli bir adam tek başınaysa oradan nasıl inecek ya da çıkacak be orospu çocuğu.

1 etti, 2 etti, 3.'de artık attı tepem dayadım anahtarı ford transitin kaportaya boydan boya çizdim ibnenin arabasını. gelip manzarayı gördüğünde bir daha park yeri ararken daha dikkatli olur umarım.
yakın zamanlarda yukardaki gibi bir dangalağa denk geldim.

engelli basamağının önüne parketmiş arabayı, bir tekerlekli sandalyeli de kaldırıma çıkmaya zorluyor. çıkardık bir iki kişi arabayı kaldırıma ve vakit de varken bekledim o arkadaşı.

geldi 20 25 dakika sonra, gelir gelmez de arabaya binerken gittim kopardım silecekleri, kapıyı açıp attım kucağına. tabi herzamanki gibi atar gider. indi arabadan, beni dövecek...

üzerime gelirken elimin bilek kısmıyla destekli bi tokat salladım ve sümük gibi yapıştı kaldırımla yolun arasına. sonra döndüm arkımı ilerledim...

ayrıca bunlar yaşanırken hiçbir dialog geçmedi aramızda, küfür, hakaret, tartışma VS... hiçbirşey.

şöyle yaparım böyle yaparım diye atarlanmaya benzemiyor o işler, sen parket bakalım o arabayı sarı çizgilere, ortobasamaklara. dişlerinle tavla oynuyor muyum, oynamıyor muyum senin...

hem de kazanırım...

tanım : yukarıda anlatılan gibi bir olayla karşılaşmanıza neden olabilir, dikkat edilmesi gerekmektedir...
hatalı park etme durumlarında silecek kaldırmak normaldir ama silecek kırmak orospu evlatlığına orospu evlatlığı yaparak karşılık vermektir.

videoyu şimdi izledim, silecekleri kıran adam yine haklı demiyorum ama öyle bir yere o şekilde park eden bir özgüven, sileceklerinin kırılmasını değil götüne sokulmasını da göze almış demektir.

kanunun sağlanmadığı yerde adam kendi cezasını vermiş. güvenlik görevlisini çağırsa bir halta yaramayacak, güzel sözle söylese karşıdakinin denyo olma ve atar yapma ihtimali yine var. ve bu insanlar her yerdeler.
Bulursam bir yerine sokarım fena hemde.
Rüya olarak görülseydi, freudyen bir yaklaşımla sileceğin erkek cinsel organını, sileceğin kırılması ile de erkek cinsel organına zarar verme arzusunu yansıttığını, dolayısıyla da gören kişinin penis hasedine sahip olduğunu düşüneceğimiz bir durum olurdu.

Neyse ki rüya değil de böyle şeyler düşünmüyoruz. Bunun yerine oraya park edenin annesiyle ilgili fantastik hayaller kuruyoruz.

Bu da başka bir freudyen yaklaşımın konusu tabi.

Dizelego ve süperego ile.