bugün

an itibariyle basıma gelen olaydır.olaydaki kahramanımız heyecanla sevgilisine/dostuna yollayacagına kontorleri size transfer eder.daha sonra telefon acar ve mülayim bi tavırla "hocam kusura bakma ben kontorü baska kişiye şeetirecektimde bikbikbik.."der ve geri ister.geri yollayıp,yollamamak sizin elinizdedir.yalnız geri yollanacaksa dikkat edilmesi gereken bi husus vardır.gönderim bedeli olan 2 kontor kahramanımızın hesabından düşülür.
kötü bir hadisedir.giden kontürün üstüne bi bardak su içilmelidir.
(bkz: yanlışlıkla size tranfer edilen kontör) şeklinde leyhimize çevrilebilecek olan başlık.
geçenlerde anneme 50 kontör transfer etmek isterken başıma gelen, peşine hemen o numaraya mesaj atıp durumu izah ettiğim, aradan 15 dk geçmeden kontörümün geri geldiği, vay be böyle insanlar da var mıymış dedirten olay.
kötü bir olaydır. geri isteme hadisesi vardır bir de bunun. geri isterken attığınız kontörden daha fazla kontör istediğiniz zamanlar olabilir arada sırada. bazı insanlar geri gönderebiliyor.
hele ki 500 kontor gelmişse karşı tarafa valla ben öğrenciyim hepsini birden ödeyemem 100 100 göndereyim diye teklif edilir. karşı taraf kabul etmez ama bisüre arayıp muhabbet etmeye çalışır. sonra insanın aklına bir şüphe düşer acaba gerçekten yanlışlıklamıydı diye..
insanın içine oturası durum.**
allah kimsenin başına vermesin durumu.. zira tekrar kontör yüklense de gidenin yerini hiç bişe dolduramaz. (bkz: kişinin hep daha fazlasını istemesi) zaten kişi öğrenciyse oturup zırıl zırıl ağlayabilir. (bkz: öğrencinin bitmek tükenmez sefaleti)
konturu alan kişinin deli gibi sevineceği ancak acaba haram mı lan bu kontor da diye düşüneceği durum.
kontör transfer edilen taraf olarak iki kez başıma gelmiş olaydır. birisine iyi niyetle, belki de yoklukla transfer edilen kontörün gelmesi yürek sızlatır. gönderme bedeli düşülmeden geri göndermek, insanın kendisini çok daha iyi hissetmesini sağlar.
gönderilen numarayı arayıp, rica edip geri istemek ve bi siktirgit lan danaferyadıyla telefonu apar topar kapatmaktır.
(bkz: yanlış kişiye kontör yüklemek)
bazen yanlışlıkla kontör gönderilen kişiyi mutlu edebilen durumdur. şöyle ki;
- 05xx xxx xx xx no. lu aboneden gönderilen 50 kontor hattına yüklenmiştir.

hmmm. bu no. kimin ya??

birkaç dakika sonra;
- kardeş pardon az önce yanlışlıkla kontor gönderdim geri rica etsem?
- sorun değil. hemen gönderiyorum. (bkz: birinci salaklık)

iki üç dakika sonra;
- kardeş ben deneme yapıyordum insanlar hala dürüst mü diye, bravo sana, insanlık ölmemiş. al bu kontörleri geri, sana hediyem. (bkz: ikinci salaklık)

vay anasını...

(bkz: o mu salak ben mi salağım anlayamadım)
kontoru msj atarak geri istemekle sonuçlanır.

önce bir bakarsınız birisi 25 kontor yollamış. bir tarafta fakir ama gururlu tarafınız "kontorum olmayabilir fekat gönderilen kontorlerin üstüne oturacak kadar gurrusuz değilim. " derken diğer tarafınız "allaaa ulan telefon coştu 25 kontor havadan hey bre yavrum. " demektedir, ikilemdesinizdir.

derken bir mesaj gelir;

-abi ya kimsin bilmiyorum, kıza atacaktım sana gelmiş. geri yollayıver bir zahmet.

e iyi madem...
turkcell abone merkezinde kredi kartı ile kontör yüklerken, telefon numaramın yanlış yazılmasıyla başkasına 100 kontör gitmesine neden olan olay. giden kişi de ne adamlar var, parasıyla kontör yardımı yapıyor sevabına diye söylemiştir, allah bilir.
kontürü alan kişinin "allahım ne salaklar var beni hep böyleleriyle karşılaştır" diyerek gülmesidir.
yanlışlıkla kontör yollanan kişi öğrenciyse şöyle konuşmalar geçebilir
bizzat yaşanan bir hikaye
sıradan bir pazar günü evde otururken dındın dındın bir mesaj alındı:...........numaralı kulklanıcıdan 75kontör hattınıza yüklenmiştir.içerden bir sevinç sesleri arkadşı gider merakla sorar noldu ya?kızım adamın biri 75 kontör yolladı .hadi ya.
tabi yollayan sonradan farketmiştir bunu telefon çalar
+alo
-kızım iyi günler biraz önce yanlışlıkla sana kontör yolladım bana tekrar yollarmısın
+amca inan ben öğrenciyim Allah razı olsun hiç de kontörüm yoktu ayın 7sinde öğrenimim yatıyor o zamana tekrar konuşalım
-ne dion kızım sen yollla kontörlerimi
+tekrar teşekkür ederim amca iyi günler
-alo,,alooooooo
tek seferde en fazla 70 kontör gönderilebilir.

not: turkcell için.
mallığın göstergesidir.
telefonunuza gelen servis mesajında hattınıza 50 kontör yüklendiğini görünce seviniriz.sonra anne-babaya (kısacası size kontör göderebilecek kimselere) sorarsınız, siz mi gönderdiniz, diye.herkesten ,hayır, cevabı alınca beleş olarak havadan gelen kontörleri gülerek karşılarsınız.bütün bir gün boyunca kontörün arkasını arayan soran yoktur.gece olduğunda keyifle yatağınıza yatarken peşpeşe mesajlar gelmeye başlar.karşı taraftaki gariban öğrenci binbir rica ile kontörlerini geri göndermenizi ister.bir an moral çöküşü yaşarsınız.sabaha kadar bir vicdan muhasebesi yapıp ertesi gün eyleme geçmeye karar verirsiniz.kontöre ihtiyacınız vardır; ama "böyle bir durum çok ihtiyacım olduğu anda benim başıma gelse" diye düşünür ve kontörleri sahibine iade edersiniz.

not:yanlış numaraya kontör transferi, kontörü alan kişiden çok kontörü satan kişinin dikkatsizliği sonucu olur.
-geri gönderir misin?
-zaten gönderdim ama bende yanlış kişiye gönderdim galiba.*
kontör transfer edilen kimsenin insafına kalmaktır. büyük ihtimalle de dönmez. "eyvahlar olsun" durumudur.
kuzenimin başına gelen bir olaydır. yanklışlıkla bir kıza msj atıp daha sonra o mesajın sonrasında kızla muhabbet etmiştir. sonuç olarak kızla 4 aya yakın çıkmışlardır zira kızın izmirli kuzeniminde istanbullu olması ayrılmaya sebeptir .
bir numarayı yanlış görmenin sonucu ortaya çıkabilecek hadisedir.