bugün

Günümüzde otomobiller için park sorunu, tarihin eski çağlarında da atlı arabalar için vardı efendim.

Asur'luların başkenti Ninova'da Kral sarayına uzanan kral yolu'nun iki yanı sık sık at arabalarıyla dolar, bu da kralları çileden çıkarırdı.

Sert ve kesin yasaklara rağmen park sorununun devam etmesi, Kral Sennakerip'i, yasağı dinlemeyenlere karşı "ölüm cezası"* koymaya sevketti. Kral yolu'nun kenarına at arabası koyanlar kim olursa olsun, yakalandıkları zaman işkence ile öldürüleceklerdi.

Kral'ın bu fermanını böyle sudan sebepten dolayı uygulamayacağını düşünen birinin yanlış yere park etmekten suçlu olarak yargılanması ve kazığa oturtulmasından sonra, Kral yolu kesinkes atlı arabalardan temizlenmiş oldu.

Ninova'da, Kral yolunda 2500 yıl önce dikilmiş olan yazıtta "Burası kral yoludur, hiç kimsenin bu cadenin şerefini ayaklar altına almaya hakkı yoktur" sözleri bu yüzden kazınmıştır.
yanlış yere park etmek = çekme parası 41 ytl + 5 ytl park parası + 52 ytl park cesası olmak üzere toplamda 98 Ytl'dir.
88 lira. ödemediğiniz her ay %5 faiz sokuyorlar haşırt to the board diye. işin komik yanı cezanın ne olduğunu yazmıyorlar; sadece KTK'nun şu maddesi diyorlar, koşturup kanun kitaplarını karıştırıyorsunuz neden ceza sokmuşlar diye.
üç cam sileceğinin kırılması, ayna, anten ve hatta far sileceklerinin kırılmasıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.