Advertisement

 1. 1.
  http://www.hurriyet.com.t...ere-de-aldirmadi-40792688

  klasik bir ortadogu manzarasidir.

  arabasini ulu orta yere birakan bir okuz vardir... anlayissizdir, tahammulsuzdur, kendinden baska hic kimseyi onemsememektedir.

  o aracin park ettigi yer yuzunden park yerinden hizli cikamayip, bir kac manevra yapmak zorunda kalan bir baska okuz vardir... park yerinden cikabilmis olmasina ragmen ici sogumamistir, o aracin sileceklerini kirmistir... anlayissizdir, tahammulsuzdur, kendinden baska hic kimseyi onemsememektedir.
  3 ... wake up neo
 2. 2.
  Tipik ortadoğu çomarı davranışı hıhı evet.

  Silecek kıran adam sonuna kadar haklıdır. Arabasını oraya koyan audici öküzün evinin kapısının önüne gardrop koy bakalım. Ya da farzedelim toyotacı abinin çocuğu acil hastaneye gitmeli. O üç beş manevranın bile hayati önemi var.

  Bi siz medenisiniz amk!

  https://m.youtube.com/watch?v=YYiQoX7z0LY+
  1 -1 ... serdarsl06
 3. 3.
  sonu karakolda, belki mahkemede, belki de mapushanede bitecek yolda, atılacak ikl adımdır.
  ... monk of monkmountain
 4. 4.
  aslında burada silecekleri kıran adam haklı ama işi eksik yapmış. keşke kırdığı o silecekleri aracın sahibinin götüne de soksaymış tam olurmuş.

  bilen bilir kaldırımların bittiği ve başladığı yerlerde rampalar var, hem bebek arabası hem de engellilerin tekerlekli sandalyeleri gibi araçlar kullansın diye. geçen gün çocuğu gezdirmeye çıkartım tam 3 tanesi denk geldi bu öküzlerin tam rampanın önüne parketmiş. Hadi ben çocuk arabasını aldım indirdim vs uğraştım, engelli bir adam tek başınaysa oradan nasıl inecek ya da çıkacak be orospu çocuğu.

  1 etti, 2 etti, 3.'de artık attı tepem dayadım anahtarı ford transitin kaportaya boydan boya çizdim ibnenin arabasını. gelip manzarayı gördüğünde bir daha park yeri ararken daha dikkatli olur umarım.
  1 -1 ... ecinni
 5. 5.
  hatalı park etme durumlarında silecek kaldırmak normaldir ama silecek kırmak orospu evlatlığına orospu evlatlığı yaparak karşılık vermektir.

  edit: videoyu şimdi izledim millet, silecekleri kıran adam yine haklı demiyorum ama öyle bir yere o şekilde park eden bir özgüven, sileceklerinin kırılmasını değil götüne sokulmasını da göze almış demektir.

  kanunun sağlanmadığı yerde adam kendi cezasını vermiş. güvenlik görevlisini çağırsa bir halta yaramayacak, güzel sözle söylese karşıdakinin denyo olma ve atar yapma ihtimali yine var. ve bu insanlar her yerdeler. Allah sonumuzu hayır etsin.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 6. 6.
  yakın zamanlarda yukardaki gibi bir dangalağa denk geldim.

  engelli basamağının önüne parketmiş arabayı, bir tekerlekli sandalyeli de kaldırıma çıkmaya zorluyor. çıkardık bir iki kişi arabayı kaldırıma ve vakit de varken bekledim o arkadaşı.

  geldi 20 25 dakika sonra, gelir gelmez de arabaya binerken gittim kopardım silecekleri, kapıyı açıp attım kucağına. tabi herzamanki gibi atar gider. indi arabadan, beni dövecek...

  üzerime gelirken elimin bilek kısmıyla destekli bi tokat salladım ve sümük gibi yapıştı kaldırımla yolun arasına. sonra döndüm arkımı ilerledim...

  ayrıca bunlar yaşanırken hiçbir dialog geçmedi aramızda, küfür, hakaret, tartışma VS... hiçbirşey.

  şöyle yaparım böyle yaparım diye atarlanmaya benzemiyor o işler, sen parket bakalım o arabayı sarı çizgilere, ortobasamaklara. dişlerinle tavla oynuyor muyum, oynamıyor muyum senin...

  hem de kazanırım...

  tanım : yukarıda anlatılan gibi bir olayla karşılaşmanıza neden olabilir, dikkat edilmesi gerekmektedir...
  2 -1 ... torunusamil
 7. 7.
  ooh yine çakma delikanlılık martavalı atanlar toplanmış.

  hep söylerim, selektör yaptı diye adam öldüren bir memlekette fazla delikanlılık iyi değildir.

  sen silecek kırarsın, adam iner şarjör boşaltır.

  adama yirmi yedi ışık yılı hapis cezası verseler neye yarar sen öldükten sonra?

  bir ikinci husus adaleti kimse eliyle tesis edemez. ararsın trafik polisini çektirirsin aracı, yahut ceza yazarlar. başka türlüsü hiçbir şekilde haklı bir sebep oluşturmaz.

  bir diğeri de, yanlış park etmelerin asıl sorumlusu şehirciliğin düzgün tesis edilememesidir. mahalli idarelerdir odur budur.
  bizim mahallede her köşe başına park ediliyor. tekerlekli sandalyeli birisi hayatta geçemez. ama ücretli otoparklar dahil olmak üzere dolu. park yeri az ötede var falan değil, net olarak yok. nasıl engelli bireyin yapacak bir şeyi yoksa, araç sahibinin de yapacak bir şeyi kalmıyor. haklar çatışıyor ve hakları çatıştıran çarpık kentleşme.

  bizim üst komşunun doğuştan sakat bir çocuğu var, yürüyemiyor. bu adam bile arabayı kaldırıma çıkarıyor. çünkü seçeneği yok.
  bir insanı bir husustan dolayı suçlayabilmek için alternatifini tesis etmek mecburidir.
  1 ... raduyev