1. 1.
  klinik seviyede ve uzun süreli dalgınlık ya da ''belki güzergah değişmiştir, normal güzergahta bakım-onarım çalışması vardır, olur a,'' düşüncesiyle, yanlış otobüste bulunulduğunu muhtemelen daha evvel hiç gidilmemiş esrarengiz bir semtteki son durakta fark etmek, aynı otobüsle aynı yolculuğu bu defa tersinden yapmak, skandalı yakınlara aradan ancak 24 saat geçtikten sonra itiraf edebilmek.
  2 ... yagmurbesleyen
 2. 2.
  yanlış otobüse binip de karizmayı çizmemek için otobüsten inmeyip tee son durağa giden malla aynı derecede mal olan insanın yapacağı iş. bu insan eninde sonunda otobüsün kendi gideceği yol hattına gireceğini umutla bekler. sonlara doğru umutlar azalır. lan zaten epey geldik, bari son durakta ineyim. ilk duraktan binmiş olurum da ayakta kalmam der. e maldır tabi. şahsım bursa'nın bir uçlarına gitmiştir bu yolla. bursa'da hava parçalı bulutluyken kar yağıyordu gittiğim yerde.
  3 ... pseco
 3. 3.
  -köprüyü geçtik mi?
  -atlayacak mıydın?
  -karşıya kaçta otobüs var bir daha?
  2 ... meydanbenim
 4. 4.
  oranın yabancısı olduğunuzu gösterir.
  ... elmyra duff
 5. 5.
  otçul olmaktır.
  1 ... bordoblue
 6. 6.
  evlendikten sonra etraftaki güzel kızları görmekle aynı şeydir.
  ... halimehmet
 7. 7.
  başıma gelen olay. açıköğretim sınavından çıkmış beşiktaş a gidiyorum diye beşiktaştan gelen otobüse binip son durağa kadar gidip, tekrar geri döndüm. otobüsün muavini sayemizde bugün çok dolaştın, gezmiş oldun demişliği vardır. bende eyvallah diyip inmiştim beşiktaşta.
  ... soyle doktor bir umut var mi
 8. 8.
  sevgilisini başka biriyle gören insanın "salak yerine kondum" düşüncesinin verdiği duyguyu yaşadığınız durum.
  ... manner
 9. 9.
  otobüsün gittiği yere göre sonucu değişebilecek olan durum.
  ... selda balamir
 10. 10.
  uyuyup kalma durumlarında, sıklıkla karşılaşılabilecek hadise. bir de uyanınca "noluyoz lan" türünde bir uyanış vardır ki, recep ivdedik 1 deki küvetten uyanma sahnesi ile eşdeğerdir.
  1 ... saveafterload