1. 1.
  an itibariyle basıma gelen olaydır.olaydaki kahramanımız heyecanla sevgilisine/dostuna yollayacagına kontorleri size transfer eder.daha sonra telefon acar ve mülayim bi tavırla "hocam kusura bakma ben kontorü baska kişiye şeetirecektimde bikbikbik.."der ve geri ister.geri yollayıp,yollamamak sizin elinizdedir.yalnız geri yollanacaksa dikkat edilmesi gereken bi husus vardır.gönderim bedeli olan 2 kontor kahramanımızın hesabından düşülür.
  1 -1 ... old times
 2. 2.
  kötü bir hadisedir.giden kontürün üstüne bi bardak su içilmelidir.
  ... armi
 3. 3.
  (bkz: yanlışlıkla size tranfer edilen kontör) şeklinde leyhimize çevrilebilecek olan başlık.
  ... narsil
 4. 4.
  geçenlerde anneme 50 kontör transfer etmek isterken başıma gelen, peşine hemen o numaraya mesaj atıp durumu izah ettiğim, aradan 15 dk geçmeden kontörümün geri geldiği, vay be böyle insanlar da var mıymış dedirten olay.
  ... trouble
 5. 5.
  kötü bir olaydır. geri isteme hadisesi vardır bir de bunun. geri isterken attığınız kontörden daha fazla kontör istediğiniz zamanlar olabilir arada sırada. bazı insanlar geri gönderebiliyor.
  ... herostratos
 6. 6.
  hele ki 500 kontor gelmişse karşı tarafa valla ben öğrenciyim hepsini birden ödeyemem 100 100 göndereyim diye teklif edilir. karşı taraf kabul etmez ama bisüre arayıp muhabbet etmeye çalışır. sonra insanın aklına bir şüphe düşer acaba gerçekten yanlışlıklamıydı diye..
  -1 ... pitiless
 7. 7.
  insanın içine oturası durum.**
  ... purplish
 8. 8.
  allah kimsenin başına vermesin durumu.. zira tekrar kontör yüklense de gidenin yerini hiç bişe dolduramaz. (bkz: kişinin hep daha fazlasını istemesi) zaten kişi öğrenciyse oturup zırıl zırıl ağlayabilir. (bkz: öğrencinin bitmek tükenmez sefaleti)
  ... sour cherry
 9. 9.
  konturu alan kişinin deli gibi sevineceği ancak acaba haram mı lan bu kontor da diye düşüneceği durum.
  ... buss
 10. 10.
  kontör transfer edilen taraf olarak iki kez başıma gelmiş olaydır. birisine iyi niyetle, belki de yoklukla transfer edilen kontörün gelmesi yürek sızlatır. gönderme bedeli düşülmeden geri göndermek, insanın kendisini çok daha iyi hissetmesini sağlar.
  2 ... tepesersemi