1. 1.
    Neden bana sürekli soru soruyorsun diyen bir kız, ben senden hoşlandığım için değil, seni analiz ettiğim için soru soruyorum. Akabinde sen ve senin türündeki insanların yaptıklarının nedenselliğine ve korelasyonuna bakıyorum.

Kendini bir bok sanma diyen arkadaş, bendeniz kendimi hiçbir zaman bir bok sanmamışımdır. Yakışıklıysam bunu ben kendim elde etmedim yani üstünlük değil, zekiysem yine bunu ben kendim elde etmedim demem o ki yine bir bok değil, zenginsem bunu bana allah nasip etmiştir yine benlik bir durum yok. Ben istesem de bir bok olamam zaten. Fakat gösterdiğim, söylediğim her şey bir amaç için, bunu anlamıyorsun ancak bu da senin suçun değil, kapasiten bu kadar.

Kızlara umut verip ortada bırakıyorsun, sen bir orospu çocuğusun diyen arkadaş. Benim umut verip ortada bıraktığım insanlara bak. Hiçbiriyle cinsel ilişkiye girmedim ve hiçbirisi iyi bir insan değildi. Sadece sen onları tanımıyordun ve onlar duygu sömürüsü yapıyorlardı. Çünkü paramı yiyememişlerdi.

Söylediklerimi ve yapacaklarımı anlamayıp akabinde bir tahmin yürütüp “heee kesin böyle yapacak, kesin şöyle düşündü” diyen arkadaş. Emin ol sen bir ilk değilsin ve son olmayacaksın. Toplumun yüzde 60’ından fazlası seninle aynı zekaya ve benzer yaşanmışlıklara sahip. Yani sizi tahmin edebiliyorum ve ilginç değilsiniz. Ancak karşındaki insan, misal bendeniz senin tahayyül sınırın kadarlık bir insan olmak zorunda değiliz, değiliz.

Yorum yapmak zorunda değilsiniz. Anlamayabilirsiniz. Anlamadığınız şeyi anlamaya çalışabilirsiniz, çalışmaya da bilirsiniz. Ancak yorum yapmayın. Yeter.
    1 ... herteldenyazar