bugün

yazmak istediğim bir bilgi notu var ki bu bilgi notu motorcu arkadaşlarımız cancağızlarımız için gelsin.

not: motor sürmeden önce motor yeleğini ters takmayın yapanlar varmış ki Allah vermesin bir kaza sonrasında siz sırtüstü yatarken kask sebebi ile yüzünüzü göremeyen cahil ilkyardımcılar(!) yeleğinizi ters giydiğiniz için yüzüstü yattığınızı düşünerek kafanızı çevirip bakmaya çalışırken boynunuzu kırıp sizi öldürebilir.

evet yaşayanlar, yaşatanlar var. bir notum da ilkyardımcı kardeşlerimize gelsin

not: kardeşlerim ilkyardım yapıyorsanız işinizin ehli olun lütfen geçtiğimiz yıl kazaların %60'ında yanlış ilk yardım sonucu ölümler saptanmış ve ispatlanmış. gecenin 4'ünde nerden geldi bu aklıma.. her neyse görüşmek üzere.
ben kalp masajı yaparken kaburgalarını kırıp kalbe batırarak acı şekilde hastaya can verdiren ilkyardımcılar gördüm. mide şişmesi seni korkutmasın.
Son yardım olabilir.
Kaş yapayım derken göz çıkarma eylemidir.
Sağlık personeli olmadığı sürece, bu konuda eğitim almış insanların bile, dikkatli ve ölçülü olması gerekir.
Kazalar sonucu yaşanan ölüm vakalarının nerdeyse yarıya yakını, bilinçsiz ilk yardım teşebbüsleri ile oluşuyor ne yazık ki.
Dua ve bilinç ile!
güncel Önemli Başlıklar