bugün

aktrollerin "dıj güçler", "siyaset yapmayın", "terörle iltisaklı" vs gibi topu taca atan uydurma yorumlarına yeni eklenen saçma cümle.

o değil de yangının sorumlusu ki bu iklim de olabilir, mülteciler çıkarsa bunların daha ne kadar saçmalayacaklarını merak ediyorum. pkk terör örügütü için ucuz temiz provakasyon, ağustos yangınları. bu yangınları çıkarmış olsalar bile orman bakanlığının önlemleri etkili olabildi mi; mesele o. yoksa avrupa'da da eşzamanlı yangınlar çıktı, bölge ülklerinde yangın söndürme uçak filosu yeterli mi değil mi buna bakmak lzım. örneğin yunanistan. felaketlere bile ayrı uçaklarla giden bakanlar var. her başı bozukluğa methiye mi düzmek zorundayız, anlayamadım.

rize'deki sel felaketi de ilahi ceza değil herhalde. orada sorumlu bulmak zor elbette.
Artık insanların zihinleri ile oynamaya çalışıyor iktidar. Nazi propagandaları benzeri ütopik sallamalar yapıyorlar. Mesela bir dönem Kılıçdaroğlu Konya’dan küçük Hollanda bizden çok tarım yapıyor demişti bu über-probagandacılar da “Moruq Hollanda Konya’dan daha büyük ne sallıyorsunuz” felan diye asıl mevzuyu saptırıp milletin aklıyla oynuyordu. Daha bugün Alanya’dan Antalya merkeze geldim yemin ediyorum sinirden ağlamamak için kendimi zor tuttum. Alanya’dan Antalya’ya Rus- Arap işgaline uğramış bir bölge cayır cayır yanıyor gökyüzü simsiyah ortalık mahşer yerine dönmüş annesinin amına tsubasa vuruşu yaptığımın çomarı Helikopter Uçaktan iyi söndürür diyor. Ananın ateşini söndüreyim ben
bu provokasyon kelimesi de iyice ortalık kelimesi oldu. ota boka provokasyon deniyor..
ne provokasyonu kardeşim? sen sıç sıva, laf edilince adı provokasyon olsun...
Bu amk gavurlari neden yangin sondurme ucağini icat etmiş olabilir acaba.
Sizde gram akil yok.

Yazlik saraya 640 milyon var ama yangin sondürme ucaği işe yaramaz yeaa o yuzden almiyoruz yeaa.
Hahasktrin.
Yandaş trollüğe level atlatmak kadar olmasa gerektir.

Ulan kansız, işte sen de yazıyorsun yangınlara müdahale etmek için diğer araçların yanında sadece 3 kiralık Rus uçağı var. Diğer taraftan senin hazret 13 uçaklık filo ile dolaşıyor, kayyum THK başkanı düğün düğün geziyor.

Ne provokasyonu, neyin provokasyonu?
iktidara birlikte geleceğiz dedikleri dostlarının ormanları yakmasına ses çıkarmayanların hedef şaşırtmasıdır o provakasyon.
Şu konuya da provakasyon deyip, ısrarla ve inatla üç maymunu oynamak, tüm bu olumsuzluklar ve vahametler konusunda halâ savunmaya geçmek, eğriye eğri diyememek, dalkavukluk edeceğim diye maymuna dönmek sahiden mide bulandırıcı ve anlaşılamaz bir tutum.

Yahu kendine saygın yoksa, vatana, yanan kaplumbağaya, ineğine " dönnnnn" diye ağlayan garibana saygın olsun bre!

Ülke küle dönmüş, şatafattan , gösterişten geberiyoruz ama yangınımızı söndürecek bir tek uçağımız yok.
Ne provakasyon olummm?!Açın gözlerinizi, kendinize saygınız olsun beeee!
Ayıptır, yazıktır!
Diyanet’e ayrılan bütçenin yarısı yangın facialarına ayrılmış olsaydı bugün başka bir şey konuşuyor olurduk. Yangın öldürmez islamcılık öldürür.
Biraz utanmanız, biraz arlanmanız olsun be AMK! Bari burada göt yalayıcılığı, yalakalık yapacağım diye savunmayın!
Arkadaş siz ne karaktersiz insanlarsınız ya!
Birkaç hafta sonra 8-10 uçakla Malazgirt'e çıkarma yapılacak, ok atılacak, fetih hikayeleri anlatılacak. Akdeniz'deki orman yangınlarını ise Rus uçakları söndürmeye çalışıyor.
bsg in utanmaz herifler.
Hükümet"Yangına en iyi denizaltılar müdahale edebilir" dese inanabilecek tiplerin olduğu ülkemde yangın da söndürülemez, ülke de düzelmez.
Uçak yok ki zaten kafanız mı güzel ? 2-3 tane rus uçağı var. Geriye kalanları helikopter. Su kapasiteleri çok az.
sabahtan akşama burada provokasyon yapanların iddia ettikleri provokasyondur. bazı arkadaşlardaki bu kafaları kuşlara taksan kuşlar tersine uçar yemin ederim.

dolar 10 liraya çıkar "hükümet mi çıkartıyor" derler. enflasyon yüzde 20 lere dayanır "hükümet mi yapıyor" derler. terör alır başını gider "hükümet ne yapsın" derler. yolsuzluk olur "bir tek bu hükümet mi yapıyor sanki" derler. seçimlerde oy çalınır "yalan yok öyle bir şey" derler. ülkeye 10 milyon mülteci gelir "ne yapsın hükümet ölüme mi terk etsin" derler. terör örgütleri ile işbirlikleri yapılır "analar ağlasın mı istiyorsunuz" derler "hoca efendiye din düşmanı olduğunuzdan saldırıyorsunuz" derler. ormanlar yanar kül olur "provokasyon yapmayın" derler..

e be amk bu hükümet hiçbir şeyden sorumlu değilse niye o koltuklarda oturuyorlar arkadaş ? iyi olan her şeyi hükümet yapıyor kötü olan her şey ya allahın bir hikmeti ya provokasyon amaçlı ya dış güşlerin oyunu ya cehapenin suçu. hayır laf söyleyince alınıyorlar bir de ama bu yaptıkları bildiğin ibnelik başka bir şey değil. bir kerede o çok değerli hükümetinizi eleştirin artık yahu. imamoğlu osursa gelip buraya "aaa bak sçarken osurdu ne ayıppp" diye başlık üstüne başlık açan tipler mevzu hükümete gelince her şeye provokasyon diyor dış güşler diyor oyun böyük diyor..
ihale açıp yenilerini alacakmışız inşeAllah.
Sular durulunca kim doğru kim yanlış orataya çıkar ama hatırlıyorum. Bakan, demişti zaten uçaklar çalışmıyor o aklımda kaldı.
ülkemizin çeşitli yerlerinde 60'tan fazla eş zamanlı yangınlar çıkmış/çıkarılmış, bu işte bariz hatası olan siyasi irade, kendine düşen sorumluluğu yerine getirmemiş, sorumluluklarını yerine getirmediği gibi, bir de algı yaparak suç bastırmaya çalışıyorlar.

neymiş?
orman yangınlarında uçak değil helikopter kullanılmalıymış. uçak yok demek provokasyonmuş.

sizin ben yalanlarınıza, algılarınıza sokuyum emi...

koskoca devletin envanterinde bir tek yangın uçağı olmaması suç değil, ihmal değil, ama bizim bunu söylememiz provokasyon öyle mi?

bak şimdi sen şu uçaktan al, bu uçak her yere girer çıkar, gerekirse gölden, gerekirse denizden su alır ve orman yangınına seri bir şekilde müdahale eder.
görsel

bu uçağın adı; at-802f fire boss.

bu uçak pire gibi seri, ayrıca 4 ton su ya da yangın söndürücü taşıma kapasitesine sahip.

sen 10 tane helikopterle yapacağın çalışmayı, bu bir tek uçak aynı sürede birkaç sefer yapıp tek başına gerçekleştirebilir.

zaten yangınla mücadelede bu tip küçük uçaklar biçilmiş kaftandır, dağların arasına, vadilere kolaylıkla girebilir ve su boşaltabilir.

bu uçağın fiyatı sadece 2,5. milyon dolar.

evet evet, sarayın bir günlük masrafı ancak.

şu uçaklardan elimizde 10-15 tane olsa, pire gibi vızır vızır her yere müdahale etse ne olurdu?

ama şimdi ihaleye çıkacaklarmış uçak almak için.

aha bak buraya not düşüyorum, bu 2.5 milyon dolarlık uçağı 10 milyon dolara mal ederler ve hiçbirimiz de ses çıkaramayız, çünkü bu uçaklar bize lazım.

bir de bizim orman alanlarımız çok dağlık, uçaklarla yangın söndürme o yüzden zor diyen embesiller var.

ulan al bak, adamlar boeing-747'den süpertanker uçak yapmışlar orman yangınlarına koca uçakla dalıyorlar;
görsel

al seyret ampul kafalı;
https://www.youtube.com/w...?v=ygXto9jdQP0&t=158s

bariz bir şekilde suçlusunuz işte, ihmalkarsınız...hala neyin algısını yapmaya çalışıyorsunuz? bu suçların hepsinden tek tek yargılanacaksınız.

hem sorumlular olarak, hem de bu suçluları aklamaya çalışan aktroller olarak.
h e s a p l a ş a c a ğ ı z...
iktidar artık yalan söylerken mantıklı mı diye sorgulamayı da bıraktı. O kadar kopuklar hayattan.
ağam bizle taşak geçiy.