1. 1.
  Terör örgütü sabotajla ormanlarımızı yakarken sosyal medya üzerinden de yangın söndürme uçağı üzerinden "hükümet söndüremiyor" provokasyonu yapılıyor.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2171684/+
  4 -36 ... ruahue
 2. 2.
  aktrollerin "dıj güçler", "siyaset yapmayın", "terörle iltisaklı" vs gibi topu taca atan uydurma yorumlarına yeni eklenen saçma cümle.

  o değil de yangının sorumlusu ki bu iklim de olabilir, mülteciler çıkarsa bunların daha ne kadar saçmalayacaklarını merak ediyorum. pkk terör örügütü için ucuz temiz provakasyon, ağustos yangınları. bu yangınları çıkarmış olsalar bile orman bakanlığının önlemleri etkili olabildi mi; mesele o. yoksa avrupa'da da eşzamanlı yangınlar çıktı, bölge ülklerinde yangın söndürme uçak filosu yeterli mi değil mi buna bakmak lzım. örneğin yunanistan. felaketlere bile ayrı uçaklarla giden bakanlar var. her başı bozukluğa methiye mi düzmek zorundayız, anlayamadım.

  rize'deki sel felaketi de ilahi ceza değil herhalde. orada sorumlu bulmak zor elbette.
  5 ... messerschmitt109
 3. 3.
  Artık insanların zihinleri ile oynamaya çalışıyor iktidar. Nazi propagandaları benzeri ütopik sallamalar yapıyorlar. Mesela bir dönem Kılıçdaroğlu Konya’dan küçük Hollanda bizden çok tarım yapıyor demişti bu über-probagandacılar da “Moruq Hollanda Konya’dan daha büyük ne sallıyorsunuz” felan diye asıl mevzuyu saptırıp milletin aklıyla oynuyordu. Daha bugün Alanya’dan Antalya merkeze geldim yemin ediyorum sinirden ağlamamak için kendimi zor tuttum. Alanya’dan Antalya’ya Rus- Arap işgaline uğramış bir bölge cayır cayır yanıyor gökyüzü simsiyah ortalık mahşer yerine dönmüş annesinin amına tsubasa vuruşu yaptığımın çomarı Helikopter Uçaktan iyi söndürür diyor. Ananın ateşini söndüreyim ben
  7 ... eksisozlukyazari
 4. 4.
  bu provokasyon kelimesi de iyice ortalık kelimesi oldu. ota boka provokasyon deniyor..
  ne provokasyonu kardeşim? sen sıç sıva, laf edilince adı provokasyon olsun...
  7 ... nt2l
 5. 5.
  Bu amk gavurlari neden yangin sondurme ucağini icat etmiş olabilir acaba.
  Sizde gram akil yok.

  Yazlik saraya 640 milyon var ama yangin sondürme ucaği işe yaramaz yeaa o yuzden almiyoruz yeaa.
  Hahasktrin.
  6 ... atlant isten gelenadam
 6. 6.
  Yandaş trollüğe level atlatmak kadar olmasa gerektir.

  Ulan kansız, işte sen de yazıyorsun yangınlara müdahale etmek için diğer araçların yanında sadece 3 kiralık Rus uçağı var. Diğer taraftan senin hazret 13 uçaklık filo ile dolaşıyor, kayyum THK başkanı düğün düğün geziyor.

  Ne provokasyonu, neyin provokasyonu?
  13 ... rumeli71
 7. 7.
  iktidara birlikte geleceğiz dedikleri dostlarının ormanları yakmasına ses çıkarmayanların hedef şaşırtmasıdır o provakasyon.
  2 -13 ... masklavi
 8. 8.
  Şu konuya da provakasyon deyip, ısrarla ve inatla üç maymunu oynamak, tüm bu olumsuzluklar ve vahametler konusunda halâ savunmaya geçmek, eğriye eğri diyememek, dalkavukluk edeceğim diye maymuna dönmek sahiden mide bulandırıcı ve anlaşılamaz bir tutum.

  Yahu kendine saygın yoksa, vatana, yanan kaplumbağaya, ineğine " dönnnnn" diye ağlayan garibana saygın olsun bre!

  Ülke küle dönmüş, şatafattan , gösterişten geberiyoruz ama yangınımızı söndürecek bir tek uçağımız yok.
  Ne provakasyon olummm?!Açın gözlerinizi, kendinize saygınız olsun beeee!
  Ayıptır, yazıktır!
  13 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
 9. 9.
  Diyanet’e ayrılan bütçenin yarısı yangın facialarına ayrılmış olsaydı bugün başka bir şey konuşuyor olurduk. Yangın öldürmez islamcılık öldürür.
  9 ... bayandanazkullanilmis
 10. 10.
  Biraz utanmanız, biraz arlanmanız olsun be AMK! Bari burada göt yalayıcılığı, yalakalık yapacağım diye savunmayın!
  Arkadaş siz ne karaktersiz insanlarsınız ya!
  4 ... dinsiz kitapsiz kafir