1. 1.
  söz konusu şahıs:

  - mursi'ye mısır anayasasına laiklik maddesi koymasını tavsiye ettiği

  - faizi helal kıldığı (bkz: faiz helaldir)

  - hiç bir yasal zorunluluk olmamasına rağmen anıtkabir'deki törenlere katılıp, put gibi dikildiği

  - kadınların okumasını ve iş gücüne katılımını teşvik ettiği, kadınlı erkekli çalışma ortamlarından rahatsızlık duymadığı, bunun sonucu olarak kafasına türbanı takan her kadının bir market köşesinde tezgahtarlık yapıp, el, göz ve ses zinası çukurlarına düştüğü

  - (bkz: 1400 yıl önceki hükümleri bugün uygulayamazsınız)

  dediği halde "mümin"(!) yandaşların kendisine toz kondurmaması, ne derse desin, ne yaparsa yapsın hüsn-ü zan etmesidir.

  bunun izahı nedir?

  her zaman söylediğim gibi, yandaşların particilik gayreti, din gayretlerini fersah fersah aşmıştır. sucukçu muhasebecisi'nin hatırını allah rızasının bin kat üstünde tutarlar. eğer ki söylemeleri lazım gelen sözler sucukçu muhasebecisi'ne zarar verecek fakat "emr'il bi'l maruf neyh'ül anıl münker" kapsamında allah rızasını kazanmalarına vesile olacaksa, sucukçu muhasebecisi'nin hatırını allah rızasından üstün tutup, allah için doğruyu söylemez ve hatta susmaya bile yanaşmaz, sucukçu muhasebecisi'ni savunurlar. bu esnada dinden mi çıktılar elfaz-ı küfr mü ettiler, elfaz-ı küfrü savunur duruma mı düştüler, hiç ama hiç umursamazlar.

  fakat sorsan mümindirler! neyin mümini? islam'ın mı, akp dininin mi?

  (bkz: firavun halkını küçümsedi onlar da itaat ettiler)
  3 -4 ... rumeli71
 2. 2.
  Cemaat şeyhini peygamber seviyesinde gören,
  Rabıta adını verdikleri meditasyonla şeyhleri ile iletişime! Geçerek şefaat isteyen tarikatçı yobazları rahatsız eden durum.
  1 -1 ... dalya rock yazar
 3. 3.
  kraldan çok kralcılık sendromuna yakalanmalarından dolayı meydana gelen doğa olayıdır. adam çıkıyor mantığa aykırı bir açıklama yapıyor bu yalakalar hemen başlıyor "yeaeaea siz geri zekalı olduğunuz içün anlamıyorsunuz tabi aslında öyle derken böyle demek istedi yaneee" diye analarını babalarını savunmayacakları şekilde savunuyorlar.

  adam çıkıyor 2 gün sonra diyor ki "tam olarak öyle demek istedim ne olacak" diyor sonra bakıyorsun bu kraldan çok kralcılar ortalarda yoklar derin bir sessizliğe bürünüyorlar. bazıları hiç utanmıyor hala "siz aptalsınız anlamıyorsunuz aslında şöyle demek istemişti" diye mabadlarını yırtıyorlar sözlükte pek çok örneğini görebildiğimiz gibi. lan lafı söyleyen, fikri ortaya atan adam çıkıyor "tam anladığınız gibi söyledim" diyor sen daha neyin mücadelesini veriyorsun ?
  5 -4 ... mel mel bakan gibson