bugün

Hep sorgularım kanyonla, özdilek, sapphire. Maltepe park ile piazza avm neden yanyanalar. içlerinde ikisininde aynı markalar var. istimlak duvarları bile yok o kadar bitişikler.

3 tane yan yana bile avm var.
Sanal seçim özgürlüğü algısı yaratmak. Düdükleyecek kapitalistte opsiyon sunmak.
tamamen sidik yarıştırma münasebetidir. yanyana bitişik aynı mesleki grup dan olması bak ben senden daha iyisini yaparım egosudur belki de. Gerçi zengin çocuklarının yaptığı bir durum da olabilir. Berk'in 1 adet avm si var benim niye yok. hemen yanına dikelim oğlum bir tane.
ranttır. kim bilir o arazilerin satış bedelinden imar izninden ihalesinden vs ne kadar para el değiştiriyordur. yılda 2-3 defa gidiyoruz avm lere hep böyle dönele dönele geziyor insanlar sadece. yorulunca en üst kata yemek salonuna saldırıyoruz. en üst kattaki yemekçiler hariç oradaki işletme sahiplerinin aşırı kar ettiğini falan zannetmiyorum şahsen.
ümraniyedeki meydan avm ile hemen karşısındaki buyaka avm efsane bir örnektir buna. ama yine de iki avm deli gibi dolup taşıyor haftasonları. bu işte bir saçmalık var.
Üretmeden tüketim, hep tüketim, sadece tüketim. Yeterki insanlar tüketsin.
(bkz: nakit bulamıyorlarsa kredi kartıyla yesinler)
Denetimsizlik ve plansız kentleşme. Arazi sahibi avm'yi dikip alacağı kiraya bakıyor. Avm'ye dükkan açanlar da ben girmezsem başkası girecek diye mecburen dükkan açıyor. iş potansiyeline kimse bakmıyor.

Ondan sonra bir yıl geçmeden hastaneye çevirelim diye uğraşan avm sahipleri, içeride batan onlarca esnaf, iş umuduyla girip bir yıl sonra işsiz kalan yüzlerce çalışan.
izmirde ege park ve mavibahçede böyle. mavibahçe neden ege parkın yanina yapildi hic anlayamiyorum. ege park ı solladı gecti orasi ayri mesele tabi.
Ankara’da cepa’nın karşısında kentpark avm gibi mesela. Genelde birbirini tamamlayan mağaza ve dükkanları açıyorlar ki müşteri her iki avmye de uğrasın mantalitesi.
güncel Önemli Başlıklar