bugün

stres, sıkıntı sebebidir. resmen gerilim olur ortamda. ilk kim ses duyulmasın diye musluğu açacak, ilk kim çıkacak, en çok kim kalırsa yarın karşılaştığında diğerinin suratına kabızsın galiba der gibi bir imayla bakacak vs vs düşünceleri insanı yer bitirir.

birde yan daireden kimin girdiği bilinmez ya hani, onun rahatlığı vardır üstünüzde, ta ki birden aile fertlerinizden biri bulunduğunuz wc nin kapısına vurup "hadi çık ayşegül sıkıştım" deme anına kadar...
komşulardan biri uzun süreli kabızsa ve o gün kakası gelip sıçarsa, beton ayarındaki bokun klozete suyuna düşerken çıkardğını şap sesi duyuluyorsa artık o komşular beraber yaşamalıdır.
(bkz: almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık)
(bkz: komşu sıçınca biz de sıçmış sayıldık)
karşılıklı atışma haline de dönüşebilirdir. O bir zort sen bir cort. kim kimi bastıracak falan filan... yine de sabahleyin işe çıkarken yüz yüze bakacağınızdan tavsiye edilmez.
pazar sabahı gidip ekmek, gazete ve sigara alınıp eve gelinmiştir. güzel bir kahvaltının ardından günün en zevkli anı gelmiştir. gazetemi elime alıp * tuvalete girer, malum rahatlama ifadesine bürünür ve gazetemi okumaya başlarım. tam bu sırada bir ses duyulur. karşı komşu tuvalete girmiştir. işte o an "sıçtığınızın resmidir" diyemiyorum çünkü o andan itibaren günün en boktan dakikaları gelmiştir ve siz artık sıçamıyorsunuzdur. ta ki karşı tuvaletten gelen sifon sesine kadar. işte o an rahatlar, hatta üzerine bir sigara yakar ve keyfinizi ikiye katlarsınız.
+ anneeee
+ anneeeeeee
+ aaaaannnnn nnneeeeeee
- efendim yavruum
+ tuvalet kağıdı veeer

gibi bir diyaloğa şahit olan insanların sayısının oldukça fazla olabileceğini düşündüğüm durumdur.
düşündüm de daha da kötüsü var. (bkz: alışveriş merkezinde tuvalete girmek)
helalarda ses izalasyonu itina ile yapılır.
(bkz: izalatör hamza)
komşunun cinsiyle değişkenlik gösterebilecek durum. eğer ki kız sa o an için tuvaletteki asıl amaç unutulur ve havalandırmadan arayış içine girilir...
-dazırt..
+zaaartt..
-ahhaha.
+hihihi.
-bu ses... aman tanrım.. komşu kızı zeliha ??
+evet benim yan komşum yakışıklı murat.
-(lanet olsun) kolay gelsin zeliha.. bu arada sağol seninle ilgili tüm fantezilerimi an itibariyle shift+delete yaptım.
(bkz: iskambilden tuvalet yapmak)
(bkz: beraber ve solo şarkılar)
arada minik bir cam olması durumunda, karşılıklı dairelerin ikisininde ışığının yanması, komşuların birbirinden haberi olmasıdır. Bu durumda musluğu açarsın, sifonu defalarca çekersin fazla ses duyulmasın diye. Ama insanoğluyuz sonuçta boşaltmak bizim işimiz... fazla üzerinde durulmaması gereken durumdur aslında. Nefronlardan süzülen birikintiyle mutlu olmalıyız. defakasyon da aynı olay... Saygılar.
aslında gayet zevklidir komşunun çıkardığı sesleri dinleyip onlara gülerek en azından vaktinizi değerlendirmiş olursunuz.
karşılıklı osuruk sesleri, duymasın diye açılan musluklar fena bir durumdur.
-selamün aleykum murat abi nasılsın?
-iyidir kusmuklu nolsun haberler sende.
-foşurtttttt(sífonun sesı) iş güç uğraşıyoruz.

(bkz: apartman boşluğu)
herkes susar, sadece silahlar konuşur.
yan komşudan ziyade üst ya da alt komşuyla aynı ana denk gelince fena oluyor. patır patır sıçıyor herkes.
ilgili, külüne muhtaç olunan kişiye duyulan saygıyı bitiren durum. ister ister istemez o "olup bitenden" sonra farklı bi gözle bakmaya başlıyor insan. o ıkınmalar sonrasında oluşan sessizlik ve alınan nefesin rahatlama nidalarıyla birlikte geriye verilmesi. bundan sonra gel de fazlı amcaya saygı duy, adamı yolda görünce çıkardığı o sesler geliyor insanın aklına.
Tuvalet penceresinden görülen bina boşluğunun aydınlık olmasıyla anlaşılan durum.