1. 1.
  hassasiyetimizi %100000000000 artırıp belki farklı bi sebebi vardır diye fazla uzerınde durulmaması gereken bi muslumandir belki. neticede kul a hesap vermiyecek.
  ... iijast
 2. 2.
  namaz kılmayı bilmiyor değildir. sırayı karıştırmaktan korkuyordur. bende öyle yapıyorum bazen. insanın aklı karışabiliyor yanlışlıkla kalkarsan ne olacak?
  bunu yaptığı için müslümanlıktan çıkılmaz. zira prosedür olarak camilerde en önde hoca kılarki arkadakiler karıştırmasın. kısacası bilmemek değildir ayıp olan yeğen. sallamaktır.
  ... white beard
 3. 3.
  bizi bu hale getiren sistem utansın..
  ... mehmedayaz
 4. 4.
  namaz kılmayı yeni yeni öğrenmeye başlayan çocuk müslümandır.
  ... edebiyatsever
 5. 5.
  cenaze ve bayram namazlarında sıkça başvurulan yöntemdir. imam her iki namazda da her ne kadar başlamadan tarif etse de bu kopya olayı mutlaka yapılır. garip olan kopya çektiğimiz kişide başkasından kopya çekiyordur.
  ... whitewalker
 6. 6.
  namaz bilmeyen müslümandır. büyük problem vardır.
  1 ... klitorisinkadaryakinim
 7. 7.
  sonradan tövbe etmiş ve namaz kılmayı yeni öğreniyor olabilir hatta sen o adamı iki gün önce meyhanede içerken görmüş de olabilirsin. ama o gün içinde belki imana gelmiş belki doğru yolu bulmuş olabilir. içinde riya varsa zaten kıldığı namaz kabul olmaz ama sırf yanındakine bakıyor diye bir insanın namaz kılmasını eleştirirsek haşa şirke kadar gideriz.

  ön yargıyla sallamadan önce biraz "hoşgörülü" olmak da fayda var. riyakarlık yapıyorsa bile kendisine allah hidayet nasip etsin den öte dua edilmemesi gerekir.
  1 ... 386sx25
 8. 8.
  Dudaklarını oynayıp üç gulhuvallah bir elham okuyarak dini vecibelerini yerine getirdigini sanan gizli münafıktır.Namazın farzini kıldıktan sonra camiden çıkıp ayakkabılarının ökçelerine basarak koşanları da görülmüştür.
  ... extraordinaryman
 9. 9.
  Bir şafii ve sünninin cemaat halinde kıldığı namazlarda selam esnasında bir anlık göz göze gelmeyle sonuçlanan kaçınılmaz durumdur. Ayrıca giyilen çorap delikse rükuda soğuk terler akar da akar.
  ... jawsi azam
 10. 10.
  " Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp " atasözünün cuk oturduğu yer.
  ... golluuum