1. 1.
  mutlak suretle karışılmamalıdır, olayla bağlantınız yokken bile mevzuya dahil edilirsiniz.

  arkadaki birayı emniyete alan adam ben.
  yanınızda kavga edildiğinde yapılması gerekenler
  9 -1 ... lagavulinvebazlama
 2. 2.
  cep telefonuyla çekmek. yeni türk ata sporu.
  3 -1 ... serdarsl06
 3. 3.
  insanların iyice çığrından çıktığı şu demlerde, olaya karışmayıp uzak durmak, eğer ki kapışanlar birbirine zarar verecek gibi bir raddeye geliyorsa da acilen polis çağırmaktır. ayıracağım diye sakata gelen haberleri az buz duyulmadı yalnız ve güzel ülkemde.
  1 ... usualsuspects
 4. 4.
  izleyeceksin. sıçratmaycaksın kendine. heç gerek yoh.
  1 ... yasalmermisiyleyaklasankomiser
 5. 5.
  bazıları bekliyor, mecburen kavgaya tutuşmuş ikiside. keşke biri ayırsa diye bakıyorlar. o zaman devreye girebilirim. ama bıçaklı silahlı bir kavgaya mümkün olduğunca girmem polis çağırırım.
  2 ... evli bedelli torpilli
 6. 6.
  Kavga edenler arasında tanıdığın varsa, tanımadığın kişiyi tutmalısın. Eğer tanıdığın kişiyi tutarsan, o kişinin darbe almasına sebep olursun ki bunu istemezsin.

  Eğer kavga edenleri tanımıyorsan, karışmaman en iyisidir. Zira kavga edenlerden birinin hışmına uğrayabilirsin. Bazen kavga eden kişilerin kavgayı bırakıp ayırmaya çalışan kişiye saldırdıkları, hatta bıçakladıkları görülmüştür.

  Bir laf vardır, benim kavgam değil diye, bunu hatırında tutmayan pek çok kimse mezarlıklarda yatmaktadır. Hiçbir zaman birisi ayırdı diye o kavganın bittiği de görülmemiştir.
  ... nagam
 7. 7.
  Gaz vermek.
  1 ... prensest
 8. 8.
  Kavga edenler birbirlerine "Kimsin lan sen?" diye soracakları için, 2 tarafı da tanıştırmak gerekir. Yapılması gereken budur. "Hüseyin abi bak bu Mehmet. Mehmet, bak bu da Hüseyin".
  Hadi bir şeyler içelim şimdi.
  1 ... stargate