1. 1.
  pek yaratıcı ve kendi kafasına göre tıbbi tedaviler bulan bazı türklerin vücutlarının güneş ya da ateş yanığı yerlerine yoğurt sürmesi eylemidir.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  tıbbi yöntemlere öncelik vermek gereksede, acil durumlarda yakınınızda, halis koyun yoğurdu varsa az çok faydalı olabilir.

  yanık merhemlerini kokladığınızda, koyun derisi gibi kokar.bu ilaçlarda koyunlardan elde edilen bir kimyasal olması mümkündür.
  ... pilotmont
 3. 3.
  küçükken anneannemin zorlamasıyla cayır cayır olmuş yüzüme uyguladığım, ertesi gün de yanağıma bastırdığımda -sütü kaynatıp kaymağıyla oynarsınız ya buruş buruş olur ***- yanaklarımın o kaymak gibi buruş buruş olmasına neden olduğunu farkettiğim yöntemdir. ben ettim, aman siz etmeyin derim.*
  (bkz: kocakarı ilacı)
  1 ... wunsch
 4. 4.
  "yanıklara tereyağı sürmek" ile olası bir ehliyet sınavında 4 şıktan ikisini paylaşacak cevaplardan biri.
  1 ... arjen robben
 5. 5.
  amac iyice acidan kivranmaksa yogurdun hasi * surulup mazoşizmin doruklarinda gezinilmelidir. *
  2 ... dramtatatam
 6. 6.
  kesinlikle hic bi yarari olmadigi soylendigi halde hala kullanilan hatta yapisi geregi deriyi geren mahfeden bir yapisi oldugu soylenmektedir ama turk halki kim soylediyse hala canim yogurdu yemek yerine sirtina surmektedir.
  (bkz: sadece turkiye de gorulen olaylar)
  ... markasiz
 7. 7.
  soz konusu yanik hafif bir gunes yanigiysa, yogurt da dolaptan cikmis ve buz gibiyse.. ferahlatiyo mu.. bence ferahlatiyo..*
  ... confusedy