bugün

yamaç paraşüt ü yapmak , tarif ile anlatılamayacak kadar haz veren keyif li ,
bir spor.
fakat ilk duyulduğunda kesinlikle herkezin ıyyy çok tehlikeli asla yapmam dediği,
ve cesareti bir kez toplayıp denedikten sonra , direk bulaşıcılık yapan ve bir o kadar da
görüldüğü ve düşünüldüğü kadar tehlikeli değil hatta oldukça güvenli bir spor olduğu ortaya çıkmakta...
kesin deneyin...
bana göre olmayan, adrenalini en yüksekte salgılamamıza yarayan spor...
bir çekinen arkadaşım daha..
yılda ortalama (Türkiyenin bir kaç noktasında uçuluyor zaten) yüz bin civarı uçuş

yapılıyor ve %30 u tandem dedğimiz yani iki kişi ile geneli ticari yapılan uçuş. % 70 i se single yani tek kişi uçuşu.)
110.000 uçuş yapılmakta , belkide hiç belki senede bir yada iki kaza oluyor, buda herhangi bir yo seçin ve sayın geçen arabaları.

110.000 araç geçince o karayolunda acaba ne kadar kaza olacak ve kaç kişi hayatını kaybedecek..

ve dikkat çekiyorum. bir yol dedim. tüm yamaç paraşütü yapılan şehirlerdeki tüm yollar demedim.
şimdi soruyorum hangisi daha güvenli. herkez arabaya çok güvenerek biniyorda...
Her ne kadar istesem de korktuğum için yapamadığım eylem.
turistik yerlerde, kısa yüksekliklerden kısa süreli bir anı olarak hizmete sunuluyor.
Korkulacak bir şey yoktur.
Emin olun Babadağ'ın tepesine minibüsle çıkmak çoook daha ürkütücü. Paraşüt, evdeki koltuktan rahat. Yavaş yavaş kuş gibi iniyorsun. Aşağıdan yukarıya bakınca, daha önce hiç yapmadığın için heyecan oluşuyor. Bu da korkuyu tetikliyor.
Ben Fethiye'de iki sene önce 800 liraya atlamıştım. Şimdi 2500 falan olmuş galiba.
güncel Önemli Başlıklar