bugün

bir kuş türü.
suavinin süper şarkısı.
"cam kırığı gibi doldun içime" sözlerine sahip güzel bir suavi şarkısı.
(bkz: suavi)
izmirin ve üniversite oyunlarının simgesi kuş..
plaj zamparası.
(bkz: efe)
diğer isimleri flurcun ve iskelekuşudur
eğer alkollüyseniz, adamı fena edebilme ihtimali %100'den %150'ye çıkan şarkı...
su kenarlarinda yasayan, kücük yesil ve mavi parlak renkleri olan, kücük baliklari avlayan cennetimsi bir kus.
yalı, villa, kasr gibi yapıların kapılarını tek tek çalarak kendine kız bakan tiplere verilen genel ad.
Yalıçapkınıgillerden, su kıyılarında yaşayan, sırtı mavi ve yeşil, karnı pas rengi bir kuş, emircik, iskele kuşu (Alcedo atthis).
yıllar sonra -takriben 4 yıl- suspus sayesinde yeniden dinleyebildiğim nev'i şahsına münhasır bir güzelliğe sahip suavi şarkısı.
çok özel bir şarkıdır. farklı bir şey.
Bir kuş türü olmakla beraber beni daha çok cezbeden yanı suavi şarkısı olmasıdır.

kim vurduya gitmesin aşkıma ses ver
uçarı değilim kadir bilirim

sözler zaten yazılı ama bu iki mısra, günümüzde yitip gitmişliğine inandığım mısralar. Ben bu şarkıyı ne zaman dinlesem, şu an olduğu gibi, aşka çok inanır oluyorum.
ilk kez bu kadar içten dinliyorum bu şarkıyı. o kadar başkaymış ki şimdi fark ediyorum ve gerekiyorsa es geçtiğim, öylesine dinlediğim günler için; özür diliyorum bu şarkıdan.
bir tür kuş sözlük versiyonu olarak sözlük çapkını.
hızlı trenin yapılmasında örnek alınan kuştur.
http://galeri.uludagsozlu...b1%c3%a7apk%c4%b1n%c4%b1/
(bkz: biyomimetik)
gök kuzgunları familyasına ait, sadece balıkla beslenen bir kuş türü.

söylenenlere göre, bu kuşu havada asılı kalırken gören, yalılarda oturan genç kızlar '' vay, çapkına bak bizi gözlüyor!'' demişler ve o günden sonra bu kuşun adı, yalıçapkına çıkmış.
çiftleşme öncesi dişisini kur amaçlı besleyen tatlı kuş.

eli de yok ya ağzıynan yediyor can kurban.
Tam bir yerden bitme. Küçük götlü zibidi. Yerim bunu.

görsel
Ya sen küçük, minik, şirin, ponçik bir kuşsun. O leylek gagası, bu etoburluk senin neyine eşek sıpası?

görsel
ilk olarak arkadaşımın suavi'den dinletmesiyle tanıdığım; tınısı, ahengi içimi huzurla dolduran eşsiz parça.
seneeeeeeeeee 2014 idi.
bir odtü devrim yürüyüşü sonrası. ahh ahh.

suavi yoldaşın en sevdiğim ikinci şarkısıdır.
Bu küçük popolu yerden bitmeden suyun içinde de kaçış yoktur.

görsel