bugün

tamamen yanlış bir tespittir.

Bir hikaye anlatarak kanıtlıyım.

ibrahimoviç denilen futbolcu, C.ronaldo'da daha iyi olduğunu iddia etmektedir. Birgün bu konu hakkında ronaldo'nun düşüncelerini almak isterler.
-Efendim ibrahimoviç sizden daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyor. Bu konu hakkında ne söylemek istiyorsunuz?
c.r.: Eğer öyle olsa idi bütün kupalar benim evimde olmazdı.

Demek ki bu gibi karşılaştırmalarda neticeye bakmak bazen bize cevap olarak geri dönebilir.
başlık açılmasa hayatta yanyana düşünemeyeceğim alakasız kıyaslama.*
(bkz: ankaralı turgut mozart tan daha iyi piyanisttir)
los angeles'da cafede oturuyoruz. sıcak bir mart günü, akşam saat altı gibiydi. james'e sordum, ne dinliyorsun bu aralar? ya yerli pek dinlemiyorum, farklılık olsun, yalın var sizin memlekette onu çok beğeniyorum dedi. şaşırdım. abi yalın ne alaka dedim, öyle deme çok temiz çocuk dedi. üstüne bir de eleştiriyorlar, üstüne gitmesinler diye magazin basınını azarladı. başladı küfür etmeye, bağırmaya. yok orada harcanıyor o çocuk, gazeteciler bitiriyor o oğlanı. abi dedim sakin ol, bak millet bakıyor, ben de gazeteci değilim zaten. he pardon, bu aralar kafam bozuk dedi, özür diledi. önemli değil, kafan niye bozuk abi dedim, anlatmadı.

zorladım biraz, açtım bunu. meğer göbek yapmış, kafası ona bozulmuş. inanmasam da gönlünü almak için abi göbekli bile karizman var senin, sktr et takma kafana, dedim. doğru mu lan dedi, bir gülümsedi. ben de sevindim valla o gülünce. iki bira daha söyledik. fıstıkları yerken düşünceli bir hali vardı. durdu bi, sonra bir anda mevzu gitar çalmaya geldi. kimseye söyleme ama yalın benden iyi gitaristtir, bak yazıyorum buraya o çocukta iş var dedi. abi dedim sen fazla içtin kalk artık gidelim. doğru söylüyosun lan dedi, masaya elli papel bıraktı, çıktık kaldığımız otele gittik.

o gün sabaha kadar kanepede horlaya horlaya uyudu, kıyamadım üstünü örttüm.
"nihat doğan da onun kulu ve elçisidir." diye devam eder.
günlerden bir gün, rivayet edilir ki, james hetfield ve temiz çocuk yalın guitar hero iii'de karşı karşıya gelmişlerdir. şarkı; and justice for all. yalın çatır çatır, gözü kapalı giderken, james bocalar, sağa sola bakar, ensesinden akmaya başlayan ter kıçında son buluncaya dek ezilir. yalın hiç istfini bozmaz, "ulan senin yazdığın şarkıda bile eline veriyorum daha ne diyim" demez. delikanlı adamdır. james hetfield o gün bu gün konserlerde gitar çalmayı bırakıp, sahnenin arkasından yalının attığı sololara playback yapmaktadır.
"sahil gitaristi" klasmanında kesinlikle doğru olan önermedir.
hetfield in böyle bir olgudan haberdar bile olmaması muhtemeldir.
öncelikle tanım: kime göre neye göresi bile olmayan kesinlikle yanlış bir önerme.

yoruma gelirsek: efenim öncelikle başlık sahibi arkadaşı kutlar gözlerinden öperim.büyük bir sansasyon yaratmayı başarmıştır.dikkatler kesinlikle onun üzerindedir.* verilebilecek tepkiler arasında türlü şeyler söylenebilir veya yazılabilir.ama benim tepkim şudur ki: puhahahahahaahahahahahha. bırak allahını seversen git işine kardeşim yaa.seni kendini bilmez arlanmaz utanmaz! olmuştur...
olağanüstü tespittir.

sahiden james adlı arkadaş kimdir? hiçbir şeydir... sokaktan üç kişi çevirsem "bir gitarist var. adı james. yalnız soyadı bond değil. soyadı bond olmayan bu gitaristin soyadı nedir?" diye sorsam, ödül olarak da sanayi ve ticaret bakanlığında ücreti dolgun, yüksek makamda iş versem, kimse james'in soyadını söylemez, söyleyemez.

söyleyenler de hırtfıld, hımbılfield, haşırpilit, heatfink ya da pikaçu diye cevap verir...

oysa ki,
yalın kimdir? bu arkadaşın soyadını söyleyin desem. sokaktaki güzide halkımız yalın'ın soyadı yok ki, yalın yalındır der ve soruyu bilir. bu soruyu soran bana da kapak yapar. dikkat ederseniz, yalını halk biliyor, tanıyor.

böyle tanınan edilen biri mutlaka james hortpilt'ten daha iyi gitaristtir.

(bkz: çıkarım sıçmak)
(bkz: seksendört türkiye nin en iyi rock grubudur)
ulan o degil de neden yalin? bak severim kendisini, sarkilarini. son yillarda turkiye'de cikan en kaliteli sanatcilardan biri kendisi. ama kendi kotu emellerlerine , dikkat cekme cabalarina onu neden karistirirsin e mubarek. git oyku-berk kardeslerden berk olani daha iyi gitarist de adam klasik gitari konusturuyor jaymz'e her turlu cakar de biz de tassagimizi gecelim gonul rahatligiyla. ama yalin olunca olmuyor be haci, insanin eli klavyeye gitmiyor , sana ayar vermek icin yalini kucuk dusurmeye. lutfen bak lutfen diyorum.
tanim: sozluge hizli giris cabasinda olan bir yazarin dikkat cekme cabalarindan biri. biz alistik gayri boylelerine.
başlığı açanın yalın olduğuna, yalının yazar olduğuna, aramızda celebrity olduğuna (kime göre neye göre) işaretidir.
+ efendim neden yalın?
- yalın da ondan.
+ biraz daha açar mısınız?
- neyi?
+ şeyi (levent kırca vari espri)... yani konuyu...
- şimdi dünya toz bulutuydu. na böyle kafam kadardı. sonra galaksi vardı. ha bir de battlestar galactica vardı. cylonlar vardı. oradan düz gidince konya vardı. haliyle konya'da da konyalılar vardı... ne güzel söylerdi nadide sultan "yürü yavrum yürü, fistanını sürü, şimdi de geçti buradan, konyalının biri"... nadide sultan nerededir, ne yapıyordur acep?
- anladım efendim. peki tüm bu dedikleriniz ışığında çıkarmamız gereken sonuç nedir?
+ yalın james hetfield dan daha iyi bir gitaristtir.
- ...
Sezen aksu'yla ferhat güzel'i yarıştırmak kadar saçma birşeydir. Kıyaslamasını yapmak bile ayıptır.
- yaaa babaneee duydunmu yalın , james hetfield den daha iyi gitaristmiş!!!?
+ kim yalandan jartiyerine gitar sıkıştırmış?
-yaaa ufff ya babaneee ufff yaaa...
uykuluyken yazılmış bir başlık olsa gerek; cümle ters olmuş. Cümleyi düzelirekte hoş bi görüntü olmuyor james yalınla kıyaslanabilir mi yahu??
james hetfield gibi bir insanı, sadece 2000li yıllara göre değerlendiren sığ görüşlü insan önermesi.

aç bi kill'em all dinle hocam.
yanlış yazıldığına inandığım başlıktır.eksilenmek mi istiyorsun yavrum sorusuna verilen bir karşılık da olabilir.
yalın james,(virgül dikkat) hetfield'den daha iyidir.

yalın james, amerikan bir sütçü ve özbekistanlı bir annenin gayri meşru çocuğudur. mimar sinan üniversiteside gitar eğitimi görmüştür. gitar tekniği süperdir... doğuştan bir yetenektir adeta. bla bla bla.

not: bu kadar çevirebildim kazı.
slash'ın ibrahim tatlises'in elektro sazcısı oldugunu kabul etmeyenlerin yine şiddetle reddecekleri başka bir gerçektir.
(bkz: malmsteen in düğünlerde saz çalması)
(bkz: steve vai nin arabesk yapması)
(bkz: jimi hendrix in yoldan sapması)
şimdi sizlere ismini vermek istemediğim nehirlere kadar uzanabilecek yaran bir nehir ismi vermek isterdim fakat ; (bkz: sözlük formatı)
neyse konumuza dönersek eğer, bu cümleyi kuran arkadaş elma ile armutu karıştırmaktan öteye gitmiyor. bu arkadaşlar yeri geldiğinde birer rocker olarak popçulara laf atıp aşağılarken yine aşağılama mahiyetinde böyle bir cümle kurması onun müzik anlayışının düşük olmasından ileri gelir. bu ve bunun gibi insanları ilk önce yalın başlığına sonra da müzik başlığına alalım. ama onlar da yetmez vikipediadan google'dan faydalansınlar. zira yalın ne bir demet akalın ne de ismail türüt'tür. bir zamanlar avrupa'da en çok satanlar listesine girmiş bir sanatçıdır. bu iş siyah giyip keçi sakalı bırakmakla olsa halam erkek olurdu.

uludağ sözlük had bildirme kurulu, kurumu vb. şeyi
(bkz: arif sağ havada karada daha iyi bağlamacıdır)
(bkz: bi siktir git dedirten teoriler)
komik bir başlıktır ama yazılanlar daha da komiktir. neymiş yalın ile james'in kulvarları farklıymış* ya da james'in eski haline bakmak lazımmış filan filan. kafanız mı güzel beyler sizin. kime neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz da hala karşılaştırma filan yapıyorsunuz.
"yalın gitar mı çalıyor lan?" şeklindeki soru ile cevaplanarak gereken ayarın verilebileceği önermedir.