bugün

Benim için her andır çünkü toplumun verdiği illüzyondan sıyrıldığın zaman kimsenin gerçekten seninle olmadığını, herkesin birilerine durak olduğunu, asla aynı otobüse binmediğinizi ve zamanı gelince herkesin kendi otobüsüne binip gittiğini görüyorsunuz. insanoğlu duygusal zekâsı yüksek bir canlıdır kendi çıkarları dışında sonuçlar doğduğu zaman tehlikeden uzaklaşmaya meyillidir ve bu tehlike artık psikolojiktir en ufak bir sürtüşme ve en ufak bir iletişim kopukluğu insanı başka bir durak bulmaya zorlar. bu da doğal seçilimin bir sonucu. unutma sözlük insan kafes bedenine hapsolmuş bir kuştur ve o kafesin içine kimseyi alamaz.
Su andir.
Kalkan otobüste el sallanılmayan tek insan evladı olduğunuzu hissettiğiniz andır.
Haksızlığa uğradığı zamanlardır.
memleketten 12 bin km uzakta bir yılı aşkın kaldığınız zamandaki bayram günleri.
Dışarı Çıkacak arkadaşınızın olmadığını anladığınız an.
gecelerdir ya. şuan mesela.

ulan amma yalnızım be.
Simdi bu andir.
Bütün sesler diniyor sanki. şu sıralardır!
asılırken.
Yalnız rakı ve bira içtiğim zamanlar..

En çok bu zamanlar hissederim. O yüzden yalnızken pek içmem, keyif alamıyorum.
Gecenin yarısında...
Issızlığı hissettiğin "o andır".
Kalabalikta insanlar El ele sarmas dolas gezerken, Sen tek başına olduğu Zaman.
iyi niyetinin, fedakarlığının, cömertliğinin karşılığında nankörlük gördüğün anlardır.
2 günlüğüne eski bir arkadaşımın yanına, ankara' ya geldim. Kahvaltı yapacaktık beraber. "Ben bi sevgilimle konuşup geleyim 2 dakika, buralardaymış." deyip gideli 10 dakika oldu. Ağlayarak kahvaltı yapıyorum...
görsel