bugün

nil kıyısında albümünün garip ama hoş arabeskimsi şarkısı.

Gazeteye ilan verdim
Bekarım yalnızım
Siz de oyleyseniz
Gelin bulusalım

Lisede oğretmenim,ağırbaşlıyım
Bunlar size uyarsa
Sevmeye hazırım

Çift kişilik nedense
Yastığım yorganım
Allah nasip ederse
Sola kayacağım

Yalnız kalpler deatarlar
Bunu bir kenara yazın
Eger kışı atlatırsak
Güneye ineriz yazın

iyi taklit yaparım
Dolma sararım
Bunlardan bahsetmedim
Sürpriz yapacağım

Gazeteyi okudum
ilanıma baktım
Lisede öğretmendim,
Agırbaşlıydım

Yalnız kalpler deatarlar
Bunu bir kenara yazın
Eger kışı atlatırsak
Güneye ineriz yazın
aç insanlarında kalpleri atar yalnızlıkta niye atmasın ki sadece cinsel uzuvlar yalnızlıktan bunalır yoksa kalbi bağlayan birşey yoktur diyerek başka boyut getirilebilecek saptama.
yalnız atan erkek kalbi abazan kalptir hatta güzel birini gördü mü hem kalbi hem başka yerleri atar.
yalnızlığın yaşamak için birengel olmadığını yeni kavramış insanın sözü. belki de yeni yalnız kalmıştır.
Bir sabah kahvaltı yaparken çizgi dizi formatındaki 'The Simpsons'ı izleyen Nil Karaibrahimgil, çizgi dizideki yalnız öğretmenin gazeteye verdiği ilan ve sonrasında gelişen olaylar karşısında çok duygulanmış ve o şarkıyı yazmış.

Karaibrahimgil, o günü şöyle anlatıyor:

"Tesadüfen kahvaltı ederken Simpsons dizisini seyrettim. Hassasiyet noktalarımın olduğu bir gündü herhalde, bu seyrettiklerimle ilgili. Bu öğretmenin durumu hakikaten beni çok etkiledi. Gözlerimden yaşlar geldi hakikaten, Simpsons gibi bir komedide. Sonra gitarımı aldım elime ve bu şarkıyı yazdım."

alıntıdır: vatan gazetesi(26.02.2009)
nil bu şarkıyı bart simpson'ın bir simpsons bölümünde öğretmenine platonik aşkından etkilenip yazmış.

--spoiler--
cift kisilik nedense yastigim yorganim
allah nasip ederse sola kayacagim
--spoiler--
annemle birlikte şarkıyı dinlerken annemin verdiği tepkilerle beni gülme krizine sokmuş bi şarkıdır-nasıl bi cümle oldu bu-güzeldir-dinlenilesidir(ama şarkı sözündeki lise öğretmenine bi anlam veremedim)
-bekarım yalnızım
babamın arayışlarına benziyor gitgide şarkılar. hayatta, aradıklarına; tatlı mı tatlı yazabilecek kadar net olası varmış adamın.
ne olduğumu bilmiyorum; bekar-evli, edepsiz-ağırbaşlı uyar mı..

çift kişilik, nedensiz allah nasip ederse yerimde sayacağım.
yalnız kalplerde atarlar
bunu bir kenara yazın

dizelerini hiçbişeye değişmiycem nile en yakışan şarkılardan biri .
çok güzel ve çok komik bir şarkı.**
dünyasının kapılarını birine açmayı isteyen genç kadınların sevebileceği bir şarkıdır.
(bkz: yalnız kalpler sütunu)
(bkz: teoman)
bir diğer versiyonu nadasa bırakılmış toprak verimlidir.
kalp atacak aga.
yalnız kalpler de atarlar bunu bir kenara yazın
eğer kışı atlatırsak güneye ineriz yazın kısmına bayıldığım nil dünyası şarkısı.
the simpsons'ın bir bölümünde bizim ufaklığıb bir öğretmene büyük birinin ağzından aşk mektubu yazması ve zavallı öğretmeni keklemesi sonucu Nil'in ilham alıp yazdığı şarkıymış.
dile dolanası bir şarkıdır. bildiğiniz tatlıdır.
nil karaibrahimgil'in tatlı bi'çok şarkısından biridir. şeffaf oda adlı programdaki canlı performansı izlemeye, dinlemeye değerdir.
ilk kez bir konserde sevdiğim kadınla beraber dinlemiştim bu şarkıyı yüzüme baka baka bağırmıştı yalnız kalpler de atarlar diye sonra kulağıma eğilip ama biz hiç yalnız kalmayacağız ki aşkım deyip gülmüştü ardından beraber başlamıştık yalnız kalpler de atarlar diye bağırmaya ve bir gün o gitti, ben yalnız kalplerin de attığını öğrendim. şimdi tek basıma bağırıyorum belki duyar kim bilebilir: yalnız kalpler de atarlar!!
princess chelsea şarkılarından sonra dünyanın en minnoş şarkıları arasına bunu koyarım.
nil kıyısında albümünün 10 ve son numaralı şarkısı. o gitarlardan alper erinç'in düzenlediği 1 km öteden belli oluyor. şarkının en sonunda elif ersoy tarafından geyiğine söylenmiş arabesk bir nakarat da bulunuyor * eğlenceli bir şarkı tamamıyla.

(bkz: allah nasip ederse sola kayacağım)
içlendiren komik şarkı.. *

şarkının canalıcı kısmı;
''cift kisilik nedense yastigim yorganım
allah nasip ederse sola kayacagim''
çift kişilik nedense yastığım yorganım allah nasip ederse sola kayacağım

yalnız kalpler de atarlar bunu bir kenara yazın eger kışı atlatırsak güneye ineriz yazın..
Gülümseten nil karaibrahimgil şarkısı.
(bkz: yalnız kalpler de atar)
(bkz: özne organ olduğunda yüklem daima tekil olur)
"Dolma sararım" diyor yahu... Bu kadar samimi sevebilir mi insan ?
Samimi bulduğum nil şarkısıdır. iyi kötü dinlerim hep.
güncel Önemli Başlıklar