bugün

Kendini sevmekle başlar her şey.
youtubeda kedi videosu izleyerek. ben başka bilmiyorum.
Şimdiye kadar nasıl olduysam, öyle.
Film izleyebilirsiniz.
Kitap okuyabilirsiniz.
Kafa dağıtmak için Güzel sohbet kanalları var izleyebilirsiniz.

içinizden nasıl bir siz olmak geliyorsa öyle olmak kilit nokta benim açımdan.
yalnızlığın balayı olduğunu keşfettiğinde mutlu olur. çok uzun sürecek bir balayı .
https://m.youtube.com/watch?v=U0t8WyWnBVY

Yalnız insan merdivendir
Hiçbir yere ulaşmayan
Sürülür yabancı diye
Dayandığı kapılardan
Yalnız insan deli rüzgar
Ne zevk alır ne haz verir
Yalnız insan deli rüzgar
Ne zevk alır ne haz verir

Dokunduğu küldür uçar
Sunduğu tozdur silinir
Dokunduğu küldür uçar
Sunduğu tozdur silinir

Yalnız insan yok ki yüzü
Yağmur çarpan bir camekan
Ve gözünden sızan yaşlar
Bir parçadır manzaradan

Yalnız insan yok ki yüzü
Yağmur çarpan bir camekan
Ve gözünden sızan yaşlar
Bir parçadır manzaradan
Yalnız insan kayıp mektup
Adresi mi yanlış nedir
Yalnız insan kayıp mektup
Adresi mi yanlış nedir

Sevgilerden fırlatılır
Kimbilir kim tarafından
Sevgilerden fırlatılır
Kimbilir kim tarafından
Çekyat ve Nescafe ile.
sevgili bularak.
Mutluluk kimyasal bir durum. Bu kimyasal durumun ortaya çıkması yalnız insanlarda mümkün olmuyor. Bu nedenle hayatı paylaşmak şart.

Temel barbie ile ıssız adaya düşmüş. Günlerden sonra barbie sormuş neden mutsuzsun demiş.

Temel de barbie'nin saçını barbie'ye bıyık yapmış ve haydar abi biliyor musun dün barbie'yi bir s.ktim bir s.ktim.

Paylaşmak esas.
yalnızlığın mutluluğa engel olmadığını bilerek mutlu olmaya başlayabilir.
beyle...
internet üzerinden bir görsel konuyla ve gerçekle alakası vardır
görsel
(bkz: 31)
Yalnız iken çok mutluyum. Tek başıma vakit geçirmekle ilgili bir sorunum yok. Sinemaya tek başıma giderim. Tatile yalnız giderim. insanın tek başına yemek bile yiyemediği bir ülkede, kendimle gurur duyduğumu itiraf etmeliyim. Zamanımı her zaman iyi değerlendirdiğimi söyleyemem ama zamanımı anlamlı kılan bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Yalnızlıktan kurtulmak için zamanımı bir şekilde anlamlı kılmayacak veya bana değer katmayacak insanlarla artık tanışmıyorum.
mutluluk değilde kafası rahat olur denilebilir. yalnız insan sadece kendisini düşünür. bencillik anlamında söylemiyorum sadece kendisine odaklanır yani. yalnız olmayan insanın kendinden başka düşünmesi gereken birisi daha var. acaba ne yapıyor acaba ne düşünüyor acaba ne hissediyor acaba nerede acaba arasam mı acaba yazsam mı acaba acaba acaba..
Mutlu olamaz çünkü mutluluğunu paylaşacağı bir kimse bulamaz bu durum mutluyken bile kişinin kedisini derin bir mutsuz girdabına sürükler ne kadar inkar edersek edelim insan sosyal bir varlıklı ve kendisini gurubun içinde görmek ister bu gurubun dışında olan dışlanmış ötekileştirilmiştir.
bir denizin kenarında uzaklara bakarken.