bugün

Ne kadar mümkündür bilmem ama yaptığım eylem.
Gayet sıradan bir eylemdir.

(bkz: üniversite okumak)
Şu an en ihtiyacım olan şey. insan bazen kendinden bile kaçıp kurtulmak istiyor ama ne mümkün.
dünya yuvarlak o kadar uzaga gitme istersen.
Çok uzak kavramı nedir bilinmez, her insanın çok uzağı farklıdır.
Ama insana iyi geldiği, dinginleştirdiği, sakinleştirdiği kesindir.

Sessiz ve kendinle başbaşa kalmak şifadır bazen.
ihtiyacım var evet.
Parasız mümkün olmayan eylem.
Çöllere kadar gitmişliğim vardır... Bağdat sirte trablusgarp kahire kharkow .. Vs. Vs. Sonuçta döneceğin yer aynı yer ise değişecek bir şey yok ise yalnızca geçici fantezidir..
Ben okumaya boluya gidiyorum dağ dağdır bolu dağı adamdır.
O kadar da güzel değildir. ilk haftadan memleketi özletir be. Burnumda tütüyor.
Bir manzara eşliğinde olan ise eğer, tek hayalimdir. Eşsiz manzara, biraz kitap, ve bol bol kendim, düşüncelerim. Çünkü kalabalıklar arasında yalnızlık en kötüsü.
Gezgin olmak isterdim.
Yerlesik hayati terkedip gocebe olmak.

Sehirler gezmek...

Hep gitmek, hep yer degistirmek, ait olmadan, sonu ucsuz bucaksiz sekilde ilerlemek. Hayati sahiplenerek degil cesurca yasamak.

O zaman yasamis sayardim kendimi. Ev yok, araba yok, is yok, kariyer telasi yok, kredi karti desen hic yok, akraba yok seni baglayan hicbir sey yok. Iste gercek ozgurluk.

Hayat korkarak yasanmaz, yasadigimiz hayatlar ayagimiza gecirdigimiz prangadan farksiz. Bu Kisitli sartlar altinda hedefledigimiz son durak evlenip coluk cocuga karismak oyle mi.

Ve bir de mutlu olmaya calisacagiz. Surekli mucadele edecegiz. Koskoca evrende 60 yillik omrumu turkiyenin her yerini gezmeden olecegim, o kadar dogmusum etmisim belkide cehenneme gidecegim, su dunyanin hakkini veremeden olecegim.

Bu dunyayi layigiyla yasayamadan hakkini veremeden olecegim.

Ayagimi maldivlerin o muhtesem turkuaz berrak denizine sokmadan olecegim.

Ne kadar sinirli bir hayat. Aliyle veliyle ayseyle fatmayla ugrasmaya devam.
Birgün gerçekleştirmeyi planladığım hayalimdir.
kapitalist sistemin bize dayattıkları yüzünden paran olmadıgı sürece imkansız, uygulasan bile süreli olarak uygulayabileceğimiz eylemdir.

evet. yapmak istiyorum. Hayalimde, küçük bir kasabanın biraz dışında, büyük bahçeli, içerisinde hobilerimle ugrasabileceğim 2-300 metrekare kapalı alanı ve içerisinde makine-techizatımında bulunduğu bir ev istiyorum.

Yapabilirmiyim ? hedefim bu. bir gün sizlere mesaj atarken fotoğrafları gönderirim.
elime fırsat geçeceği anda yapacağım eylemdir kafa dinlemek rahatlamak farklı insanlarla tanışmak güzel günler geçirmek için yapılacak şeylerin başındadır alın başınızı gidin.
güncel Önemli Başlıklar