1. .
  yalnızlığa yalnız olduğunu unutacak kadar çok alışma durumudur. ilerleyen zamanlarda tehlikeli olabilir çünkü diğer herkes fazlalıkmış gibi gelir. asosyal olmanız an meselesidir.
  2 ... amen ra
 2. .
  yalnızlığa alışmaktır. fark edene kadar sizden mutlusu da yoktur.
  4 ... uns abare uns duns des
 3. .
  (bkz: #4857782)
  ... beren
 4. .
  gözünüze çarpan iki masanın birinde milyonlarca arkadaşınız hiçte komik olmayan şeylere sırtlanlar gibi gülerken, diğerinde tek başına oturan bir arkadaşınızı görüyor ve israrla o tek başına oturan arkadaşınızın yanına gidip herkesin sürekli konuştuğu şeylerin dışında birşeyler konuşmak isyiyorsanız korkun çünkü siz galiba tıklım tıklım yalnızlara oynuyorsunuz.
  ... kisrak
 5. .
  her yeni arkadaş yeni bir dert, her yeni sevgili yeni bir zulümler zinciri, her yeni hoşlanma yeni saçmalıklar getirmeye başladığı zaman kendini yanlızlığa adayan kimselerin bu durumu umursamaması sonucu oluşan durum.
  ... antisosyal
 6. .
  Yalnızlık kişinin kendisiyle buluşması... kendisiyle tanışması... kendisini tanıması... kişinin sürülere karşı kendisini koruması, onlardan kaçması değil, aksine sürülerin içine atılmışken, tam da sürülerin içinde iken kendini farketmesi... Yalnızlık gerçekte bir fiil, bir hareket değil, aksine bir hal, bir farketme hali... bu bakımdan zamanı değil, zamandan halini yaşar... Kimse başkası kadar yalnız olamaz, aksine herkes en kendisi kadar yalnızdır. Çünkü tek başınalığı başkaları, yalnızlığı ise sadece kişinin kendisi farkeder. sen "sen" kadar yalnızsın, ben "ben" kadar!.. eğer "başkasının" yaşam tarzıyla donanmış olabilseydik, belki ancak o zaman "o" nun kadar yalnız olabilirdik... çünkü "O" da "O" kadar yalnız!... yalnızlığı yaşayan insan kalabalıkların içindeki uğultulara maruz kaldığında "kalabalıkları" farketmesidir.
  1 ... linka