1. 1.
  bir nevi kendinden bile kaçmaktır..önce kalabalıktan sonra arkadaşlarından sonra aileden son olarak da kendinden kaçarsın kendinden çıkarsın bir yöne varamazsın...
  2 ... flyo
 2. 2.
  Sadece istemekle elde edilebilecek bir durum degildir . Harekete gecmek gerekir . Tuvalete gitmek iyi bir secenek olabilir . Eger orda bile yanliz kalamiyorsan olmelisindir . Cunku mezarda yanliz kalmak garantilidir .
  ... migfer
 3. 3.
  (bkz: yalniz kalmayi tercih etmek)*
  2 -1 ... yasakani
 4. 4.
  yasadigi hayatin, insanlarin yani aslinda ona gore her seyin kendisini bogdugu dusuncesi tum zihnini sardigi anda, tum bunlardan biraz olsun kurtulmak istemek.
  ... jin jiyane
 5. 5.
  matrix i çözüp yaşanan her şeye başkaldırmaktır. mavi hapa duyulan özlemin sonucunda hissedilen duygudur. at boku gibi bir hayat yaşadığının farkına vardıktan sonra kendinle yüzleşip itiraflarını kimsenin duymayacağı mekan aramaktır. bu mekan deniz kıyısıdır, oltadan geçer, balık avlamaktır.
  ... saltukbugra
 6. 6.
  hayatın kontrolden çıktığı ve insanı belirsizliklere savurduğu dönemlerde, bu savroluşun verdiği elem ve üzüntü ile insanın kendini izale etme isteğinin inkişafının sonucu olması muhtemel olaydır.
  ... xsentos
 7. 7.
  sevgilinin yanında olmadı zamanlarda hissedilen duygu..
  1 -1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 8. 8.
  insanlardan sıkılmaktır... zaten hali hazırda kendinizle cebelleşiyorsanız bir de sosyal ilişkilere ayıracak gücünüzün kalmaz. yalnız kalma isteği de tam o anda çalar kapınızı...
  2 ... beyaz etli prens
 9. 9.
  Beni kendi halime bırak yavrucuğum
  Ben yolumu nasıl olsa bulurum
  *
  1 ... li rojhilate dile min
 10. 10.
  kafa dinlemektir. dinlenmektir.
  1 ... 4bucuktan5bucuk