1. 1.
  kimi zaman iyi kimi zaman da sıkıcı olabilecek durum.
  #18017 :)
 2. 2.
  bir kere yalnız kalındımı hayatı boyunca yalnızlık ne demekmiş anlar insan.yalnızlık paylaşılmaz.
  #33336 :)
 3. 3.
  tek başına kalma hali.
  #33338 :)
 4. 4.
  kendini kendinle paylaşırsın...
  biraz düşünür biraz uğraşırsın...
  dolunay gecesinde ay'a bakar,acaba şu anda kaç kişi bana eşlik ediyor diye geçirirsin aklından.
  sonra boynunu büker hayallere dalarsın.
  dalaaar gidersin ufka doğru... taaki bi parçan yalnızlığını fısıldayıncaya kadar.
  kızarsın o parçana dersin ne istiyorsun benden,kendinden ?
  o da umursamazya seni boş verip yatarsın.
  #33349 :)
 5. 5.
  ilk zamanlar cok guzel gelır yalnızlık, somurtarak evinde oturmanın rahatlıgını yasarsın bu zamana kadar neden hep bırılerı vardı kı hayatımda dıye aklından gecırır hayatının gerı kalanında da yalnız gecırecegın gunlerı hayal edersın. biraz zaman gecer eve geldıgınde ıcerden birinin kapıyı acıp sana hosgeldın demesını ıstersın, duvarlar en iyi arkadasın olur dertlesırsın onunla, uyumak ıstersın kı yarın cabuk gelsın. zaman gecmez hayal kurarsın bol bol, evıne gelen ınsana gıtme dersın ama bir bakmıssın gitmiştir.
  #35861 :)
 6. 6.
  allah a mahsus olduğu iddia edilen ama bazı insanlarda da görülebilen hadise.
  #35865 :)
 7. 7.
  god is only..god and lisaa(kurtlar vadisi)
  #35965 :)
 8. 8.
  bilmezler yalnız yaşamayanlar,
  nasıl korku verir sessizlik insana,
  insan nasıl konuşur kendisiyle,
  nasıl koşar aynalara,
  bir cana hasret, bilmezler...

  (bkz: orhan veli)
  #88680 :)
 9. 9.
  en kaliteli/hızlı/ becerikli spermin yumurtaya girdiği andan, kara toprağa girdiği ana kadar geçen süreç. arada yaşananlara yanılsama diyoruz halk arasında.
  #88688 :)
 10. 10.
  Yalnızlık çaresizliktir.
  Ne çok insanlar vardır yalnız olduğunun farkına varmazlar. Çünki etraflarında yalancı bi kalabalık vardır. O kalabalığın içinde yalnız yaşarlar ve günü gelince yine yalnız ölürler.
  Kimileri de vardır ki kalabalık içinde yalnız hissederler.Tüm gün uğraşacakları işleri , güçleri ve arkadaşları vardır.Onlarla vakit öldürürler.Her daim yalnızdır ama hissetmezler. Ta ki evde herkes yattığı vakit kendi başına kalır ve düşünürler.Şu vakitte kimi arayabilirim diye?rehberini açar ve bi tane dahi isim bulamaz.Ta ki "z" harfine gelene kadar.
  Kimseye inanmaz bu kişi.Kendinden başka.yalnızlığın çaresini ağlamak da arar önce.ilk başlarda iyi de gelir.Bi hafta idare eder.Daha sonraki buhran daha sıkıcıdır.Ağlamak istediği halde ağlıyamaz.Zaten kimseyi arayamaz.Annesini uyandıramaz.Kardeşiyle konuşamaz. Abisi zaten anlamaz.Bu kişiye dünyadaki her duygu sahte gelmeye başlar daha sonraları.Aşka inanmaz olur.Duyguya inanmaz.Tek dostu yalnızlık olmuştur onun.
  Sigaranın dumanıyla dertleşir.Kendini yalnız hissetmemek için gece 12 lere kadar çalışır. Evlenir tabi.Ama hala yalnızdır.Yalnız olmadığı yatağında.Sevişir karısıyla ama yalnız başına.
  #95354 :)
 11. 11.
  bir ile sıfır arasındaki farktır. *
  #99427 :)
 12. 12.
  birinin sizi sevebilme ihtimalini sevdiğinizde başınıza gelebilecek durum.
  #99452 :)
 13. 13.
  eflatun 'hayatta önemli olan en fazla şeye sahip olmak degıl en az şeye ihtiyac duymaktır' derken yalnızlıktan ilham almış olsa gerek.
  #111111 :)
 14. 14.
  (bkz: yalnızlık paylaşılmaz)
  #111112 :)
 15. 15.
  geceleri daha iyi farkedilen durum.
  #154822 :)
 16. 16.
  eve dönüş yolundaki tekel bayii'nin önünden geçerken içeri girmenize sebep olan durumdur, kısa bir şekilde özetlemek gerekirse.
  #167459 :)
 17. 17.
  Şemsiye yapımcıları
  ıslanmaktan
  tek kişiyi koruyacak genişlikte
  kesince kumaşları
  yağmur değil
  yalnızlıktır yağan

  Daha da hüzünlendirir her gece
  kentin sokaklarını
  bekçinin nefesiyle
  düdüğün içinde dönen
  nohut taneciğinin
  yalnızlığı

  Ne çok sevinirim bilseniz
  bir yılan
  mezarıma girerde
  göğüs kafesimin kemikleri içinde
  kış uykusuna
  yatarsa

  (bkz: sunay akın)
  #172042 :)
 18. 18.
  paylaşılmaz..
  #172046 :)
 19. 19.
  rahimden kafanı dışarı uzattığın andan itibaren yalnızsın artık.. anne babanın yanında ama onların egosu içinde yalnız bir çocuk olarak büyümek durumundasındır.. okul öncesi sokak, apartman, mahalle arkadaşların vardır ama oyundan eve döndüğünde yine yalnızsındır.. eline tuttururlar bir oyuncak bir köşede yalnız başına oynarsın.. anne baba çalışmak zorundadır.. babaneyle ananeyle yaşarsın hayatının belli dönemini.. bu sefer de senden 50 yaş büyük insanlar arasında yalnızsındır çünkü onlar da anne babadır ve onlar da eline bir oyuncak tutuşturur bir kenarda oynamanı ister.. yalnızlığa doğru itilmeye başlarsın ufaktan.. sonra okul hayatı başlar.. ilkokul 1-2-3...... uzayıp giden okul hayatı.. geriye dönüp baktığında en önemli yılların olduğunu farkettiğin ilkokul yılların da yalnız geçer.. sırtında okul çantası, elinde beslenme çantasıyla arşınlarsın gökmeydan sokaklarını.. o sırtındaki 10 kiloluk çantanın altında yalnız başına ezilirsin.. önüne koyduklarında sınav kağıdını yalnız başına yapman istenir.. kopya çekmek yasak! bu sefer okul seni itmeye başlar yalnızlığa.. okul yılları akıp giderken pekişir yalnızlığın.. liseye geldiğin ergenliğin, hormonların zirve yaptığı zamanlarda aşık olursun.. platonik başlar genelde lise aşkları.. kendi aşkının içinde yalnızsındır bu sefer.. kimseye anlatmaya paylaşmaya cesaret edemezsin çekinirsin.. karşılık bulana kadar muhtelif aşklar içerisinde yalnızlığına çözüm ararsın.. derken anılarının en önemli yerine yerleşen lise aşkın başlar.. o seni seviyordur sen de onu ama o kadar alışmışsındır ki yalnızlığa farkında olmadan o büyük aşkın içinde bile yalnızsındır.. yıllar geçer yalnızlığın iyice kök salmıştır içine.. bütün ruhunu sarmıştır fakat artık daha güçlüsündür.. kimsenin yardımına, acımasına, desteğine ihtiyacın yoktur.. artık kendi kendine yetebiliyorsundur.. zaman sonra evlenirsin.. bu sefer anne babanın seni niye yalnızlığa ittiğini kavramaya başlarsın çünkü onlar da yalnız büyümüşlerdir.. yanında eşin yatarken bile kemirir içini o yalnızlık duygusu.. çocukların olur, torunların olur hepsi tek tek kendi hayatları için yalnız bırakırlar seni.. sonra bir gece yatağında, bir yerlerde stairway to heaven çalarken yine yalnız başına ölürsün..
  #195689 :)
 20. 20.
  yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz.
  özdemir asaf
  #198528 :)
 21. 21.
  birden bire kimsesiz kalma ya da aslında hayatınızda kimsenin olmadığını görme.
  #198537 :)
 22. 22.
  (bkz: yalnızlık senfonisi)
  #198964 :)
 23. 23.
  doğal hal...
  #208419 :)
 24. 24.
  kimsesiz olmak, yalnız olma durumudur, tenhalık, ıssızlık..yalnızlık hem fiziksel hem de ruhani olabilir.
  #215796 :)
 25. 25.
  Seçilmişi insan ruhu için minik bir duraktır.Kalabalıklara ses tıkama yeteneğidir.Zaman zaman nerde olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlayabilmek için yapılması gereken eylemdir.
  Ancak seçilmeden ,önünüze paldır küldür konulanı kocaman bir bocalamadır.
  Birincisini bitirebilrsiniz.Tamamen size kalmıştır.Zamanı ve mekanı seçersiniz ve durkalamayı sonlandırırsınız.Ancak diğeri her zaman gölge gibi sizi izler.Gece uykunuz olur,sabahı sabah edersiniz,gün aydınlandığında başağrınız olur.
  En savunmasız yerlerde yakalar,alnınıza çakılır.

  En iyi tanım ise Cemal Süreya'dadır.

  'Biliyorsun ben hangi şehirdeysem
  Yalnızlığın başkenti orası

  Bir de yine sevgili çocuk
  Biliyorsun kişi tutkularıyla
  Yalnızlığını adlandırıyor o kadar'
  #245020 :)