1. 1.
  çok üzüldüğünde, çok yorulduğunda, doğruyu yanlıştan ayırdığında, hak dağıttığında ya da herkes evine döndüğünde, sokaklarda rüzgar kimseye çarpmadan süzüldüğünde, kendine sadece kendine inandığında içinde bulunduğun durumdur. bazen üzüldüğün bazen sevindiğin durumdur. gerçektir.
  8 ... cupra
 2. 2.
  farkında iken ölmek gibidir, farkında değilken hava hoştur.
  6 ... hyperion
 3. 3.
  bir ihtiyaçtır.
  4 ... sadis filozof
 4. 4.
  insanlarin umrunda olmamaktir. aile, arkadas.. vs insanlarin ya yanlis bir sey yapinca, ya da kendi cikarlari dogrultusunda arayip sormasi gibi belirtileri mevcuttur. çok şahane bir histir. emegi gecen herkese tesekkur etmek adettendir. tabi bu tarz insanlarla olmaktansa yalniz kalmak daha iyi gibi gelse bile kulaga, kulaga gelen her seyin iyi hissettirmeyeceginin bilinmesi gerekir.
  4 ... laxx
 5. 5.
  yalnızlığın verdiği olgunluğa erişebilmek, çimeni daha yeşil, denizi daha mavi görecek bakış açısına sahip olabilmektir.
  5 ... legend of the stranger
 6. 6.
  kendinizle geçirdiğiniz dakikalardır bazen. bazen etrafınızda kimsenin kalmaması. bazen hafif ve kısa, bazen ağır ve uzun süren bir durumdur.

  kendinizle başbaşa kalmaktır yalnız olmak. bazen çok yapıcıdır, bazen ise çok yıkıcı. bazen çok gereklidir, bazen ise gerekli son şey.

  yalnızlık, anlatılmaz. yaşanır.
  4 ... wolf
 7. 7.
  bu aralar pek bi ihtiyacım oldugunu düsündügüm sey lakin bir türlü basaramam sürekli birileri getirip getirip aynı muhabbetleri sürmektedir önüme. ama olucak yakında. *
  cogu zaman insanın kendisini bulma ve yaptıklarını düsünmesi icin gereklidir * yalnızlık insanın bi süre kafasını dinlemesini saglar.

  tabi bir de söylesi vardır ki kimseyi tanımadıgınız bir sehirde yalnız kalmak o en fenasıdır yalnızlıgın nereye gideceginizi ne yapacagınızı bilemez saga sola bos bos bakıslar atarak o sehirde yabancı oldugunuzu belli edersiniz insanlara, acıdır ama yalnızsınızdır ve arayıp hadi bulusalım diyebilceginiz bir arkadas , akraba vs. de yoktur. *
  3 ... yanlis hata
 8. 8.
  uzun süreli olduğu durumlarda eziyet halini alan durum.
  3 ... eşşağan ala gazuğu
 9. 9.
  "sen şimdi kalkıp gidiyorsun, öyle mi? Git...
  gözlerin durur mu onlarda gidiyorlar, gitsinler.
  oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin... " diye devam eden şiiri okutacak durumdur bazı hallerde.
  1 ... quexjem
 10. 10.
  yanında kimse olmamasıdır. ruhen hep yalnızsa insan, bedeniyle de yalnız olmalıdır.
  2 ... tepesersemi