1. 1.
  yalnız insan kural tanımaz. kafasına göre takılır. istediği şeyi istediği an yapabilme özgürlüğüne sahiptir. ona karşı çıkacak, engeleyecek kimse yoktur çünkü.
  3 -1 ... r duh
 2. 2.
  yanlnız insanlarda utanma ve edep duygusu olup evlerinde yada kapalı bir ortamda sevişirler. gerçi artık park, cadde, sokak, otobüs, köprü altı, alt geçitlerde yani umuma açık mekanlarda da bu mevcut. genel olarak köpekler, kediler gibi sokak ortasında cinsel ihtiyaçlarımızı karşılamıyoruz bazı hayvanileşmiş insan ırkları hariç...
  -3 ... insatiable love
 3. 3.
  (bkz: oha)
  3 -1 ... arjen robben
 4. 4.
  bir kısım yalnız insanın kuralları olabilir lakin bu kurallar * yalnız olmadığını düşünen (var mıdır? tartışılır.) ya da yalnız yaşamayan insanların kurallarından çok da farklı değildir. ki ben şahsım adına insanların -yalnız olsun ya da olmasın- kuralları olduğuna inanmıyorum. (misal, kapı gece 00:00 da kilitlenecek, şöyle olursa böyle, böyle olursa şöyle olacak vb). ancak yalnız insanların kurallardan çok alışkanlıkları vardır. yalnız insanlar, kişisel alanları ister istemez genişlemiş olmasından mütevellit bu yalnızlığa herhangi bir müdahale oluşması durumunda agresifleşirler. zira yalnız insan, yalnızlığa ve onun getirdiği rahatlığa alışmıştır. bu insanlar her ne kadar yalnızlıklarından zaman zaman sıkılsalar, yalnızlıklarını bozmaya gelenleri coşkuyla karşılasalar da, uzun süren bir yalnızlığın bozulması durumu vuku bulduğunda tek kişilik dünyalarının rahatlığı ve dolayısıyla özgürlükleri tehdit altındaymış hissiyatına kapılarak savunmaya geçeceklerdir. yalnız insanların kişisel alanları 60 cm. den ziyade evlerinin metrekaresiyle doğru orantılıdır.
  ... edelweiss
 5. 5.
  yalnız insanlar gece yıkanır: yalnız insanların yıkanma saatleri, yaşadıkları şehre ve oturdukları semte göre değişiklik gösterir. fakat ortak bir nokta vardır; gece yıkanırlar… gece; sabaha karşı da olabilir, gece yarısı da… o yıkanma saati, o beklenen misafirin artık ona gelemeyeceği bir saattir. çünkü o banyodayken o misafirin onu ziyarete gelme ihtimali ve onun kapı sesini duymama ihtimali vardır. bu yüzden yalnız insanlar geceleri, beklenen misafirin gelmeyeceği saatte yıkanırlar.
  4 ... o h a
 6. 6.
  yalnız insanların tuvalet sefaları yoktur: yalnız insanlar neden gece yıkanıyorlarsa, normal insanlar gibi dakikalarca tuvalet sefası da yapamazlar. yine her an o beklenen misafirin gelebilme ihtimali vardır onlar için ve yine kapıyı duymama ihtimalleri…
  1 ... o h a
 7. 7.
  yalnız insanların telefonları sürekli kullanabilir durumdadır: yalnız insanların telefonlarında her zaman kontör bulunur, telefonlarının şarjı vardır. yani birisinin ona ulaşamaması veya onun birisine ulaşamaması gibi bir sorun söz konu değildir. çünkü her an o beklenen misafirin onu araması ihtimali vardır, ulaşılması veya ulaşması şarttır yalnız insanların.
  3 ... o h a
 8. 8.
  yalnız insanların telefonları gürültülü çalar: telefonlarını sürekli kontrol etme ihtiyacı da duyarlar yalnız insanlar. beklediği misafirinin, “evde misin ben geliyorum” türünden mesaj çekmiş olabileceğini veya “şurada buluşalım” diye telefon edebileceğini ve kendisinin de bunu duymayabileceğini düşünürler. bu nedenle de sürekli telefonlarını kontrol ederler. hatta sadece bu nedenle onların telefonu, çok gürültülü çalar. bütün aramaları duyabilmek için.
  ... o h a
 9. 9.
  yalnız insanların yatakları hiç bozulmaz: yalnız insanlar yataklarında yatmadıkları için yatakları hiç bozulmaz. bunun birkaç farklı nedeni vardır. en önemlisi yalnız oldukları içindir. sarılacakları başka bir beden yoktur onlar için. dolayısıyla yatakta da rahat edemezler; sarılacak bir beden ararlar; olmadığı için de gözüne uyku girmez yalnız insanların. yataklarında uyumazlar ve o yatak bozulmaz.
  ikincisi ise 1. maddenin bir uzantısıdır. her an o beklediği misafirinin gelme ihtimali vardır onlar için. bu nedenle gece geç saate kadar beklerler. muhtemelen de kanepede uyuyup kalırlar. ama yine de pijamalarıyla uyumaz yalnız insanlar, eve birisi geldiğinde en azından onların karşısına çıkabileceği, belki bir eşofmanla uyur kalırlar.
  sonuç; yalnız bir insanın yatağı bozuksa, bilmelisin ki yakın bir zaman içinde onda bir misafir vardı…
  2 ... o h a
 10. 10.
  yalnız insanların ev yaşantıları da tek kişiliktir: adı üzerinde yalnızdır ve büyük bir tencereye, örneğin bir düdüklü tencereye ihtiyaç duymaz yalnız insanlar. bir tabak setine de ihtiyaçları yoktur. ama yine de – en azından – iki tane fincanı üç tane tabağı vardır yalnız insanların, sürekli beklediği o misafiri gelebilir diye…
  1 ... o h a