bugün

"yalnızlık paylaşılmaz
paylaşılsaydı yalnızlık olmazdı."
özdemir asaf
duman'ın gelmıs gecmıs en iyi parcasından biri sozleride soyledir;

uzak dur yakınıma
bu mesafe beni bozar
kimseler yanaşmasın
yalnızlık paylaşılmaz

inceden hatırlarım
o eski dostlukları
şimdi herkes ayrı uçta
kaderini inkar eder

kimi yerer kimi över
her biri ilgi bekler
aman abi bulaşılmaz
yalnızlık paylaşılmaz
herkesle kaynaşılmaz

hiç mi yalnız kalmadın
şu garip dünyada
ah o zaman anlarsın
yalnızlık paylaşılmaz

bir şarap bir sigara
sonbahar koynumda
yalnızlığı kokluyorum
kurutulmuş yapraklarda
yağmur yemiş topraklarda

hiç mi yalnız kalmadın
şu garip dünyada
ah o zaman anlarsın
yalnızlık paylaşılmaz

ayrıca özdemir asaf'ın siir kıtabının ismi.
olaya mantikli yaklasirsak "yalnizlik paylasilmaz, paylasilsa yalnizlik olmaz" denebilir.
''gecenin bir vakit evine geldiğinde,yüreginin sesinden uyuyamıyorsan,anlaki yalnızsın'' tümcesi ile özetlenecek konu.
sözleri süper duman şarkısı.
konser versiyonu albümdekinden kat be kat daha sıkı olan aşmış duman parçası. yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılırsa yalnızlık olmaz sözünü hatırlatır ayrıca.
sonbaharla özdeşleştirilebilen bir duman şarkısıdır...sonbahar boyunca sırf birkaç dizesi için bile playlist e almak yeterlidir...ayrıca konser versiyonunda kaan ın şarkıya girmeden önce yaptığı ses efektleri * ve davul delidir...
yalnızlıktan hayatına vakit ayıramayan kişiliğin ettiği söz.
"yalnız olduğum için değil yalnızlığım, yalnız olduğumu söyleyecek kimse olmadığı için yalnızım ben." (bkz: tehlikeli masallar) *
yalnızlık paylaşılmaz sadece yaşanır.
Duman'ın canlı performansında içten söylediği nacizane parçası..
ne kadar yalnızsan o kadar uzağa gidersin, ne kadar kalabalıksan o kadar onlarla kalırsın..kendine ne kadar yetebiliyorsan o kadar kalabalıkların aradığı olursun.. yalnızlık bir yeterlilik yetmezlik ayrımı çizgisidir. o çizgi bazılarına ip olur, göğe merdiven olur, yükseltir, bazen de keskin ustura olur; keser gırtlağını.
kalabalık arasında bu şarkıyı çığıra çığıra gitmesi pek zevkli oluyor. ayrıca konser kaydında kaan'ın üstün performansı takdire şayan.
"bi şaraaap, bir cigaraaaaaa"
çok güzel bir özdemir asaf şiiridir efendim. kitabı okunmaya değerdir.
farklı bakış açıları kazanmak isteyenler için birebirdir.
çok güzel bir duman şarkısı. ''uzak dur yakınıma, bu mesafe beni bozar'' der ve sizi sizden alır, götürür.
iki ucundan çekiştirilen herşey paylaşılacağı için ve bir insanın yalnızlığı da çokça kurcalandığı için geçerliliğini yitiren yargı.
bir duman şarkısıdır. içinde bir şarap bir sigara diye bir söz geçerki alkoliği bitirir.
dumanın iyi şarkılarından biri. dinledikçe dinleyesi gelir insanın.
uzak dur yakınıma
bu mesafe beni bozar sözleriyle başlıyan yalmızken bile onurlu olduğunu anlatan duman parçası.
çünkü; kimseyle bir şey paylaşmamak için yalnız kalınır.
gercekten yalnızsanız gecenin bir vakti salya sumuk aglatan intiharlık duman sarkısı.
uğruna site kurulmuş sözdür... söz öbeğidir...

http://www.yalnizlikpaylasilmaz.com/
nefreti, acıyı ve bunlardan kaçıp huzur bulma isteğini bestesi ve güftesiyle çok iyi anlatan duman parçası.
her zaman geçerli olmayandır. teomanın da dediği gibi "birlikte ama yalnız"..
"inceden hatırlarım
o eski dostlukları
şimdi herkes ayrı uçta
kaderini inkar eder" dizeleriyle geride bırakılanları, unutulanları, unutanları hatırlatan, efkarlandıran, aslında hayatın gerçeklerini yüzümüze vuran duman şarkısı.
güncel Önemli Başlıklar