bugün

gereksiz bir dünyada gereksizce kendine sığınmış birinin, dört duvar arasında yaşadığı , bağımlılık yapan bir harekettir.
bir insana aşık olmaktan daha az acıtır insanı aslında...
etrafındaki insanların aptallıklarından, salak saçma konuşmalarından, boş beleş işlerle uğraşıp kafa sikmelerindense tercih edilen durum .
birine çok aşık olduktan sonra dili yanan kişinin seçtiği yöntemdir. sütten ağzı yanıp sütlü mamülleri hiç tüketmemektir.
belli bir süre iyi idare eder sizi, kaprisini çekeceğim biri yok hesap vereceğim biri yok ona buna karışan biri yok. zaman geçtikçe aşık olunacak şey hakkında yanlış seçim yaptığınızı anlarsınız. geç kalmamak ümidiyle.
aşık olacak bişey bulamayan insanların uydurması.
"...aşk da zaten iki yalnızın ortak bir yalnızlıkta buluşmasıdır, dedi. 'aşık olun, gösterin birbirinize yalnızlıklarınızı. nasılsa ayrılık insanın tek kişilik yalnızlığını özlemesi'..."

(bkz: bana bir şeyhler oluyor)
badakizmin yılmaz savunucularının hayat felsefesi.
"Çocukken iki kişi oturduğumuz kapı eşiğine, tek başıma zor sığıyorum şimdi... Büyüdükçe insan yanlız mı kalıyor ne!!..."(Sunay Akın)
cümlesini aklıma getiren girdi...
çevresindeki insanlardan bir beklentisi kalmayanların ellerinde kalan tek çözüm noktası.
YALNIZLIĞA MAHKUM BiRiNiN KENDiNi AVUTMAK iÇiN GELiŞTiRDiĞi BiR KAVRAMDIR.
figüranları mum, şömine ve bir kadeh şarap olan kısa metrajlı filmdir zira orda yalnız olunmamalı.
yalnizlik sizi değil, siz onu seçerseniz guzel olan durumdur. Ayrica degeri yaş ilerledikçe fark edilir. Birde özgüveni olmayan ve yalnizliğa mahkum olan birisi içinse acinasi durumdur.

aşık olma nedenleri;
cok fazla tuketen biriyseniz sizi frenleyen unsurdur.
kendinize vakit ayirmak.
siz istemediğiniz surece sizi terk etme şansı olmamasi.
onu defalarca aldattiğiniz halde yinede sizi kabullenmesi.
Kisacasi rahatlik.

En kötü yönleri;

tam kafaniza göre uygun, dünyalar guzeli birisini bulduğunuzda, kendinizi paylaşamamaktir. Uzun ilişki kurma yetinizi kaybetmenizdir. Telefonda saatler harcamaktan kaçirtan, gecelerinizi paylaştirmaktan kaçirtan, çabuk sıkılmanize neden olan, surekli hayatinizda olmaya niyetlenen birisini yük olarak görmenize neden olan ve daha sayilamayacak bir çok kötü yönleri olan durumdur. Çünkü yalnizlik; sizi, kendinize aşik edip, bok gibi narsist yapar.

Ama onu siz seçtiginiz sürece. Eger o sizi seçerse sosyopat olup cikarsiniz.
bir hüzün barındırır bu aşk ama bir insana aşık olmaktan daha az acı vereceği kesindir. insan yalnızlığını sevmeli. bir çok kimsenin anlatamadığı şeyleri anlamanıza, bir çok kişinin öğretemediği şeyleri öğrenmenize yarar.
'yalnızlığım karımdır,kimselere koklatmam.' Ferhan Şensoy.

bayilirim. ayilip, bir daha bayilirim. oyle cok sey tasir bu cumlecikcik.
yalnızlık yanılgıdan ibaret sanıyor yalnızlığından kaçan; tutup bunu söyleyecek kimse arıyor, bulamıyor...
hatada ısrar etmenin faydası yok, yazıyor sözlüğe...
(bkz: aşık olup yalnız olmak)
O insan iyi olanı yapar diğerlerine kendinden daha çok önem vermez akıllıdır o.
Bu başlığı görünce çok sevindim.
Tek değilmişim.
Yalnız qızlar eqlesin.
yalnızlığa bahanedir.
belki de gerçekten olmuş olandır ve farkında değilizdir. yoksa bu şarkılar o kadar zevk verir miydi?

Katatonia - Decima

Leaving the choirs behind to sing
Of anything fair
Of lilac spring
A dream of truce behind my eyes
A life of journeys will unwind

Emerge through idle air

Born under a troubled sign
Will it hurt to see me find
The long lost peace of mind
Darling
You had me here for a while
It breaks my heart to see you cry
In the wake of incomplete time

Darkness overthrows

Map of nowhere is in my hand
The roads are blurred
Sojourners land
So take however long you want
But don't forget my love
You've pledged yourself to come along

You're lost in reveries
Holding back the tears
Faint sound of the wires
The butterfly is in the fire now
Lost in a memory you're holding my hands
One heart is in the ground
The other is veiled in silver all around

http://www.youtube.com/watch?v=QZ8UctaDbKE
1999-2010 ve 2017 den günümüze... toplamda 13 sene tek başıma yaşadım, yaşıyorum ve böyle devam ederse de yaşamaya devam edecek gibiyim...iyi yanları da var berbat yanları da...sevmiyorum yalnız olmayı aslında ama evim benim mabedim gibi oldu, paylaşmak da işime gelmiyor...kısacası ne emmeye ne gömmeye...alışınca bırakmak çok zor yalnızlığı...
Sevmekten korkmaya başladığın an yalnızlığa aşık oluyorsun.